Bytový textil, záclony a povlečení interiéru sluší

Pod pojmem bytové textilie si představíme deky, polštářky, přehozy, plédy, ubrusy, záclony, závěsy, koberce atd. Tyto všechny doplňky, pokud je umně zkombinujeme, vytváří dokonalou atmosféru domova, díky níž se domů vždy rádi vracíme. Aby bydlení vypadalo maximálně vkusně, je třeba respektovat několik pravidel.

Vyhrajte si se světlem a barvami

První, na čem záleží, jsou barvy. Ty přizpůsobujeme celkovému ladění interiéru. Dokáží s prostorem opticky čarovat. Syté odstíny ho zútulní, pastelové barvy mu dodají světlo, a tím ho zvětší. Velký vliv na tomto efektu mají záclony a závěsy. Do kuchyně volíme praktické vitrážkové záclony, jejichž délka se pohybuje kolem 40 cm, a dosahují tak k horní třetině okna. Kuchyň příjemně rozjasní a zároveň nebude hrozit jejich ušpinění. Do ostatních místností volíme záclony s délkou po parapet nebo končící těsně nad podlahou. Tato varianta se nejlépe vyjímá na francouzském okně. Abyste nemuseli záclony nikterak upravovat, vsaďte na tzv. hotové záclony, které jsou připravené rovnou k pověšení. Zvolíme-li bohatě dekorovanou záclonu, doplníme ji jednobarevným závěsem, aby okno nepůsobilo přeplácaně a rušivě.

Klidná oáza odpočinku

Není pravidlem, že ložnice musí být nutně vyvedena pouze v tlumených pastelových barvách. Nemusíme se bát vpustit sem i tmavší syté odstíny, z nichž nejoblíbenější je poslední dobou tmavě zelená. Výmalbu v tomto případě ukončíme 10 cm pod stropem, aby pokoj nevypadal příliš temně. Ložnici barevně odlehčí povlečení, jehož se nám nabízí nespočet dezénů a barevného provedení. K zelené se nejlépe hodí béžová či šedá doplněná dalšími zemitými tóny. Proto nezapomeneme ani na kobereček a přehoz přes postel v přírodních odstínech. Pokud jste zelenému ladění ložnice propadli, zkombinujte ho s dřevěným nábytkem, který s touto barvou ideálně ladí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *