Nadčasové pánské polokošile – S čím je kombinovat, aby vypadaly módně?

Všichni jistě víme, jak vypadá polokošile neboli také polotriko. Je to takové to tričko s krátkými rukávy obepínajícími bicepsy, s límečkem, pár knoflíčky u krku a většinou také s náprsní kapsou. Alespoň jednu by měl mít ve svém šatníku každý muž.

Ideální pro neformální dress code

Polokošile je naprosto perfektní do společnosti s neformálním až středně formálním či smart casual dress codem. Není ještě až tak formální jako klasická košile, ale zároveň je lehce o třídu výš než obyčejné triko. Hodí se tak jak na procházku parkem, tak do města na oběd s přáteli, na rande, ale i do kanceláře či na akci, kde si nejste úplně jisti dress codem.

Ovšem i nošení takové neformální polokošile má svá nepsaná pravidla, jejichž nedodržení by vám mohlo způsobit pěkné faux pas.

S čím polokošile kombinovat

Polokošile je také skvělá v tom, že ji můžete nosit prakticky v jakémkoliv počasí. V horkém létě kvalitní a vzdušná polokošile perfektně nahradí obyčejné triko, zatímco v zimě bude dělat stejnou parádu, i když si na ni oblečete svetr, z nějž bude vykukovat úhledný límeček.

Co se týká kalhot, ideální je kombinace s béžovými kalhotami a hnědými doplňky, například tenkým páskem. Chybu neuděláte, ani když si k polokošili obléknete džíny. Ty by měly být nemačkané a ideálně tmavé bez výrazného vzorku. V létě můžete k polokošili zvolit i kraťasy. Pozor ale, ať jsou spíše „společenské“. Sportovní kraťasy s celosvětově proslulými logy značek by se k lehce elegantní polokošili příliš nehodily. A to i přes to, že polokošile či polotriko bylo původně vynalezeno pro sport.

Jestliže chcete v tomto smart casual kousku oblečení působit stylověji, zastrčte si jej do kalhot. Avšak jedině celé, nikoliv jen kousek. Pozor si ale dejte, pokud nemáte úplně fitness postavu. Zakasaná polokošile poměrně hodně zvýrazňuje břicho, a to jistě nechcete. Pokud tedy máte výraznější bříško, raději nechte polokošili volně. Nezakásavejte ji ani v případě, že se jedná o volnější model. V tomto případě by výsledek byl opravdu otřesný. Raději si vybírejte polokošili své velikosti třeba v e-shopu Bolf.

Jak polokošili rozhodně nenosit

Už jsme si řekli, s čím je dobré polokošili kombinovat a jak ji nosit co nejlépe. Teď si ještě pro jistotu připomeňme, jak tento kousek oblečení rozhodně nenosit.

Sice již v názvu zní slovo košile, nicméně to košile není, a tak ji jako košili ani nenoste. To znamená, že si pod ni neoblékejte spodní tričko pod košili. Stejně tak si ale neberte ani kravatu, a to opravdu v žádném případě. Sportovnější sako či blejzr si naopak obléci můžete.

Límeček nechte pěkně úhledně ležet. Rozhodně ho nezvedejte ve snaze působit „cool“. Neprojde vám to. Stejně tak nenoste polokošili se všemi knoflíčky rozepnutými. To si mohou dovolit jedině Italové. Omluvitelné by to snad bylo jedině v případě opravdu nesnesitelného horka.

Dejte si také pozor, aby vám dobře seděla. Obepnuté bříško jsme již zmínili. Stejný nešvar ale můžou dělat i příliš těsně obepnuté bicepsy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *