Víte, kde sehnat krásu na počkání?

Kdyby se někde prodávala krása na počkání, nejspíš by před kamennými obchůdky stály fronty zájemců a e-shopy by hlásily vyprodaný stav. Jedinou otázkou však je, proč tyto fronty nestojí před klinikou plastické chirurgie? Vždyť právě tam, pod rukama odborníků vzniká krása na počkání. Může za to obava z plastické chirurgie, zejména pak z dlouhé doby rekonvalescence? Jak dlouho trvá omezení po zákroku plastického chirurga a jaká jsou rizika?

Doba potřebná pro rekonvalescenci se odvíjí od konkrétního zákroku

V případě, že se rozhodnete pro zákrok na klinice plastické chirurgie, počítat musíte i s rekonvalescencí. Její délka je velice individuální a záleží zejména na konkrétním zákroku a stavu zájemce o zákrok. Zpravidla je však vždy doporučovaný klidový režim, při kterém se nebudete namáhat. Pokud tedy pracujete manuálně a těžce, je lepší vzít si pár dní volna. Dnes však jdou metody plastické chirurgie stále kupředu, kladen je velký důraz na komfort pacienta, a proto jsou veškerá rizika pozdějších problémů minimalizována již v průběhu operace (provádějí se jen drobné vpichy pro lepší hojení a podobně).  Proto se můžete už po krátké době po zákroku vrátit k běžným činnostem. Plastická chirurgie Praha nabízí spoustu zákroků, vybrat si můžete ten, který vám udělá radost či zvýší sebevědomí.

Existují nějaká rizika?

Protože je plastická chirurgie vážným zásahem do lidského těla, ne jen kosmetickým zákrokem jak se mnozí mylně domnívají, s určitými riziky musí počítat každý pacient. Zároveň každý plastický chirurg, který bude operaci provádět by měl svého pacienta o možných, byť velmi nepravděpodobných rizicích operace obeznámit. I přesto, že dnes je plastická chirurgie na velmi vysoké úrovni, může po operaci nastat zcela nečekaná situace, kdy dojde třeba ke špatné reakci pacienta na hojení tkáně, která se může projevit třeba nekontrolovatelným jizvením kůže.

V případě, že uvažujete o zákroku plastické chirurgie a máte obavy z dlouhé rekonvalescence nebo z rizik plynoucích z operace, můžete se nezávazně objednat na konzultaci u odborníků kliniky Altos, kteří vám odpoví na všechny vaše dotazy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *