Vlastní potisk obalu. Levná hračka či drahá investice?

Potisk vašich obalů by se v žádném případě neměl zanedbávat. Ať už provozujete malou cukrárnu na rohu, či velký potravinový řetězec. Váš cíl je s největší pravděpodobností takový, aby se k vám lidé vraceli a vy si tak vybudovali silnou základnu stálých zákazníků. Jak toho docílit? Právě originálním obalem.

Dejme tomu, že jste si právě otevřeli pizzerii. Pokud se vaši první zákazníci rozhodnout dát si jídlo na místě, nemusíte nic řešit. Pokrm podáte na talíři a servírka jej odnese ke stolu. Jakmile si ale zákazník pizzu objedná budete se muset zabývat tím, do čeho ji zabalit.

Samolepky

Je logické, že jako malý začínající podnik nebudete mít po ruce ty nejkrásněji potisknuté krabice z nejkvalitnějšího papíru na trhu a celohliníkovým vnitřkem. Pravděpodobně zvolíte klasické bílé krabice na pizzu bez potisku a teplo zajistíte hliníkovou fólií. Zkuste se ale odlišit od konkurence. Nalepte na krabici samolepku! Krabice díky tomu nebude vypadat tak prázdně. Ceny výroby samolepek navíc klesají s vyšším počtem objednaných kusů a dají se použít téměř na vše. Nabízíte domácí limonádu? Označte ji samolepkou!

Vlastní potisk

Vaše restaurace se pomalu a jistě rozšiřuje. Otevíráte další pobočky a již se nechcete zdržovat se samolepkami, ty ponecháte jen na menší výrobky. Rozmýšlíte se nad výrobou vlastních krabic. Ale jak začít?

Nejprve se můžete pokusit o spolupráci s lokální tiskovou agenturou. Takováto spolupráce se vám může vyplatit v budoucnu, kdy budete chtít natisknout i jiné papírové krabice. Tyto firmy vám s největší pravděpodobností nabídnou tzv. ofsetový tisk, nebo flexo tisk. Po domluvě jen dodáte grafické podklady a výroba může začít.

S designem krabic si však můžete vyhrát opravdu hodně. Pokud se blíží například Vánoce, nechte vytisknout určitý počet krabic s blahopřáním k tomuto významnému svátku. Pokud je vaše firma na trhu již řádku let, zmiňte, že se blíží váš významný milník. Koná se u vás nějaká akce? Můžete zkusit natisknout i pozvánku.

Když je času málo

Pokud si ale chcete ušetřit práci, nebo potřebujete krabice na pizzu co nejrychleji, nejlepší možností bude jejich objednávka. Stačí jen pár kliknutí a vaše obaly se již připravují k expedici. Pokud odhadujete velmi velkou produkci, doporučuji odhadnout i dostatečně velkou zásobu, objednávka se vám díky počtu může ještě více vyplatit. Společnost ECOFOL nabízí jak krabice na pizzu bez potisku, tak s vlastním potiskem na objednávku. Můžete si navíc vybrat i ekologické krabice. Pokud máte specifické požadavky na obalové materiály pro vaše další pokrmy, můžete si vybrat z několika typů jako například dřevo, bambus či kukuřičný škrob.


Autor: Vít Provazník

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *