Vylaďte podzimní beauty rutinu: od peelingů až po masážní gely

Přichází podzim a s ním i změna v naší kosmetické péči; pro masážní gely, peelingy, hydratační balzámy a krémy na ruce, které posledních pár měsíců možná ležely úplně netknuté, přišel jejich čas. Znovu s jejich pomocí zazáříte. Protože i když je podzim ze všech ročních období asi to nejromantičtější a nejočekávanější, často nevěstí nic dobrého pro naši pleť. Prudký pokles teplot může způsobit doslova spoušť na každém jejím typu. Jak se tomu vyhnout? Těchto pár tipů vám změnu ročního období pomohou přečkat.

Obsah článku

Zapojte do hry peeling

Aby vaše pleť nebyla v podzimních měsících mdlá a dehydratovaná, zintenzivněte peeling. Sáhnout byste po něm měli dvakrát až třikrát týdně. Jeho pravidelné používání pomáhá zvýšit buněčnou regeneraci a odstraňuje odumřelé kožní buňky, které mohou bránit vstřebávání hydratačních přípravků nebo sér. Podzim je pro peelingy vůbec tím nejlepším ročním obdobím. Pokud ve vaší rutině stále chybí, teď je vhodný čas to napravit.

Chtějte ještě více hydratace

Mít ve svém beauty arzenálu produkt, který uzamkne v pleti vláhu, je skutečně jedním z nejdůležitějších bodů podzimní péče o pleť. Ujistěte se, že váš hydratační favorit neobsahuje alkohol. Ten zbavuje vaši pleť vlhkosti a může způsobit také její zarudnutí a svědění.

Pokud jste ještě nikdy nevyzkoušeli pleťový olej, nyní je ideální čas do něj investovat. Ty nejluxusnější kousky mají krásně lehkou, hedvábnou texturu a jsou intenzivně výživné. Dodají vaší pleti vše, co potřebuje, aby obstála proti nepříznivým vlivům počasí.

Přidejte přírodní péči o rty

S příchodem chladnějších dnů sáhněte také po kvalitním balzámu na rty. Chtějte ty, které obsahují přírodní vosky a oleje, jež zároveň chrání, vyživují a obnovují poškozené rty . Odolejte pokušení na místo nich použít čistou vazelínu. Ta obsahuje ropné deriváty nekompatibilní s vaší pokožkou. Když si ji nanesete na rty, v podstatě obalíte pokožku lepicí fólií, která jí brání v dýchání a může způsobit, že bude ještě více bolet a praskat.

Pečujte o své ruce

Pravděpodobně nejčastějším problémem podzimní péče o tělo jsou suché ruce, mnohdy bolestivě rozpraskané v oblasti kloubů. Není to žádné překvapení – ruce jsou vystaveny působení nepříznivých povětrnostních vlivů, navíc péči o ně často zanedbáváme.

Pamatujte si, že pokožka na nich neprodukuje tolik přirozeného oleje a je proto mnohem náchylnější k vysušování, zejména v chladnějším počasí. Je čas vrátit laskavost našim nejpracovitějším částem těla! Hýčkejte své ruce po celý podzim a zimu hloubkově hydratačním záchranným prostředkem, nejlépe se zklidňujícím bambuckým máslem. Vaše ruce nebudou vědět, jak vám poděkovat!

Krása vycházející zevnitř

I malé změny v jídelníčku mohou znamenat velkého zlepšení stavu pleti. A nejen to.

  • Mnoho z nás například stále nepije dostatek vody, což může způsobit vysušení a šupinatění pleti.
  • Pokud ještě neužíváte kvalitní potravinové doplňky, podzim je skvělou příležitostí s tím začít.
  • Krásná pleť, ale i silná imunita vychází možná překvapivě ze zdravých střev. Vhodný superpotravinový doplněk stravy dodá vašemu imunitnímu systému tolik potřebnou předzimní vzpruhu, ale také dokáže zázraky při hydrataci, vyhlazování a ochraně vaší pokožky. Váš nejsilnější spojenec? Antioxidanty!

Dopřejte si benefity pravidelné masáže

Dokážete si představit větší relaxaci? Masáž vám ale nepřináší jen ten fantastický pocit uvolnění.

  • Pomůže s problémy s nespavostí.
  • Ulevuje při migrénách, snižuje svalové bolesti a napětí.
  • Zlepšuje krevní oběh, působí blahodárně na celý kardiovaskulární systém.
  • Snížuje srdeční frekvence a krevní tlak.
  • Zlepšuje funkce imunitního a lymfatického systému.

Není to přesto to, co by vám mohlo rozzářit chmurné podzimní dny? Vybavte se aromatickými masážními gely nebo oleji. Některé vám dokonce pomohou cítit se lépe při nachlazení a skvěle doplní vaší domácí lékárničku.

Jak se s létem loučíte vy? Měníte svou kosmetickou rutinu v závislosti na ročním období?

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *