Vyměňte staré osvětlení skladu a haly za nové. Ušetříte až 75 % nákladů na osvětlení

Osvětlení skladu

Osvětlení skladu se umí pěkně prodražit, pokud je vyřešeno neefektivně nebo je staré. Velké skladové prostory a haly jsou často černou dírou, kam mizí náklady firmy nejen na osvětlení, ale také na údržbu. Málokteré firmě se do renovace a výměny starého osvětlení za nové LED osvětlení haly chce. Nicméně velké haly zvládnou ročně uspořit klidně i více než 1 000 000 korun.

Na LED osvětlení haly a skladu nešetřete

Jsou místa, kde se šetřit nevyplácí a osvětlení skladu je jedním z nich. Kvalitní průmyslové osvětlení haly nebo skladu zvyšuje bezpečnost práce a efektivitu. Na takové osvětlení jsou dokonce normy podle Bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP), a to především podle paragrafu 45 – osvětlení pracoviště. Abyste normy splnili, je vhodné spolupracovat s odborníky, kteří už mají realizace osvětlení hal za sebou.

Za posledních několik let se průmyslové osvětlení výrazně technologicky zlepšilo. Dnes můžete osvětlení haly vyřešit komplexně s ohledem na nejmodernější technologie. Dnešní LED osvětlení haly je chytřejší a flexibilnější, zároveň umí výrazně šetřit energii. Ušetřené náklady pak můžete investovat zpět do svého podnikání.

TIP: Abyste splnili normy, podívejte se, jak vypočítat správné množství světla v průmyslové hale. Intenzitu světla určuje přímo BOZP. Za nedodržení hrozí sankce.

Výhody nových stropních svítidel do haly a skladu

Dnešní stropní svítidla do haly nebo do skladu jsou samozřejmě mnohem inovativnější než klasické staré halogenové zářivky nebo jiný druh světelného zdroje. Osvětlení se vyvíjí velmi rychle a přináší řadu výhod, které byste měli zvážit. Ukážeme vám, proč se vyplatí investovat do výměny starého osvětlení.

Výrazně šetří energii

Moderní LED stropní svítidla zvládnou uspořit 30–75 % nákladů na energii. Záleží na celkovém provedení a dalších vlastnostech skladu. Každopádně tím značně ušetříte nejen náklady firmy, ale také životní prostředí. Velmi rychle se vám tak investice do nového LED osvětlení vrátí. 

Vydrží mnohem déle

Určitě si pamatujete doby, kdy jste museli měnit klasickou žárovku nebo zářivku každé 2 až 3 roky. Rozhodně to není pohodlné, protože to zvyšuje náklady na údržbu, ale také na samotný provoz skladu. Věděli jste ale, že LED stropní svítidla mají velmi dlouhou životnost? Běžně je to až 30 000 hodin svícení. Pokud budete svítit po dobu pracovní doby 12 hodin, vydrží vám LED stropní osvětlení do haly až 7 let. To je znatelný rozdíl. Zvládne navíc více než 80 000 spínacích cyklů.

Neblikají a neporouchají se

Klasické zářivky začnou velmi rychle problikávat. Někdy to nemusí být na první pohled viditelné, ale naše oko to vnímá a dochází k jeho nadměrné zátěži. Kvůli tomu například zároveň k rychlejší únavě nejen očí. Naopak LED stropní osvětlení neproblikává. Další výhodou je jeho minimální poruchovost. Ukazuje se, že LED osvětlení má průměrnou poruchovost za 2 roky 0,8–1,02 %.

LED osvětlení je odolnější

Pracovní rozsah teplot je u LED svítidel běžně od –30 °C do 50 °C, takové osvětlení je tedy vhodné do náročnějších provozů než jsou pouze sklady. Ideální jsou například také do výrobních hal. Kromě toho nabízí LED osvětlení alespoň základní stupeň krytí IP20, je tak odolné proti prachu a malým částicím, které se nedostanou dovnitř osvětlení – to může snižovat svítivost, výkon a také životnost. Samozřejmě se vyrábí i mnohem odolnější LED osvětlení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *