Pár tipů, jak vybrat ten nejvýhodnější běžný účet

0
1398

Bankovní účet je především pro vkládání finančních prostředků a jejich užití, má rozsáhlé možnosti manipulace s financemi oproti spořícího či stavebního účtu. Praktické využití běžného účtu je v dnešní době základním bankovním nástrojem pro nákupy v obchodech nebo on-line e-shopech. Jeho primárním využitím je umožnit vám hospodařit s peněžními prostředky. 

Ujasněte si, co od běžného bankovního účtu očekáváte. 

Obsah článku

Návštěva poboček 

V dnešní době stále více bankovních společností nabízí možnost vyřídit vše rychle a jednoduše v internetovém bankovnictví. Vše by tedy mělo jít on-line, od založení účtu přes veškeré platby, komunikaci s bankou nebo nákup jakýchkoliv doplňkových služeb, které banka nabízí. Doporučujeme přečíst nezávislé srovnání běžných účtů.

A jaký přístup preferujete vy.

  • Rychle a jednoduše z pohodlí domova
  • Vyžadujete preciznost a osobní kontakt s bankéřem na pobočce

Zkontrolujte si sazebník poplatků za vedení účtu

Poplatky za zřízení či vedení účtu ruší čím dál více bank, ale najdou se i takové společnosti, které je v sazebníku stále mají. Před sjednáním jakékoliv smlouvy si důkladně projděte i za různé příplatky třeba za tuzemské nebo zahraniční příchozí a odchozí úhrady. Dejte pozor, výběr z bankomatů jiné společnosti je také za poplatky. 

Například poplatky za: výběry z bankomatů obecně

  výběry z cizích bankomatů

  výběr hotovosti na pobočce

  odchozí a příchozí SEPA platby

  vydání nové platební karty

Prověřte si internetové i mobilní bankovnictví

Mnoho z nás řeší stále více věcí přes internet pomocí mobilního telefonu, ať už se jedná o sociální sítě, přehled novinek a aktualit dění nebo nakupování v online e-shopech. V současné době každá banka má k možnosti internetové bankovnictví, určitě byste měli vědět, jak vypadají.

Internetové bankovnictví by pro vás mělo být:

  • Přehledné 
  • Jednoduché k manipulaci
  • Rychle a stabilní
  • Především bezpečné
  • A mělo by obsahovat vše, co potřebujete

Běžný účet a jeho úrokové sazby

Úroky na běžných bankovních účtech jsou už dávno minulostí. Jak jsme již zmínili, většina bank již od úročení účtů ustupuje, zároveň s poplatky, které byly se správou běžného účtu spojené. 

Spočítejte si, co pro vás bude nejvýhodnější, právě služby bankovního účtu spojené s poplatky a úročením by pro vás měli při výběru hrát velkou roli. Jelikož jde o zásadní věc.  Nesahejte hned po první nabídce, kterou dostanete, nechte si ji promyslet a porovnejte ji s nabídkami konkurence. 

Běžné účty v dnešní době nabízí mnoho výhod. Vyberte si běžný účet s téměř nulovými poplatky a více výhodnými nabídkami a bonusy. V současnosti se svět běžných účtů výrazně změnil hlavně díky nástupu mladých dynamických bank. Ujasněte si, co očekáváte od běžného účtu a vyberte si ten pravý na míru. 

Opakem běžného účtu je účet podnikatelský, který můžete potřebovat například při založení s.r.o.

Rate this post

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno