Pár tipů, jak vybrat ten nejvýhodnější běžný účet

Bankovní účet je především pro vkládání finančních prostředků a jejich užití, má rozsáhlé možnosti manipulace s financemi oproti spořícího či stavebního účtu. Praktické využití běžného účtu je v dnešní době základním bankovním nástrojem pro nákupy v obchodech nebo on-line e-shopech. Jeho primárním využitím je umožnit vám hospodařit s peněžními prostředky. 

Ujasněte si, co od běžného bankovního účtu očekáváte. 

Návštěva poboček 

V dnešní době stále více bankovních společností nabízí možnost vyřídit vše rychle a jednoduše v internetovém bankovnictví. Vše by tedy mělo jít on-line, od založení účtu přes veškeré platby, komunikaci s bankou nebo nákup jakýchkoliv doplňkových služeb, které banka nabízí. Doporučujeme přečíst nezávislé srovnání běžných účtů.

A jaký přístup preferujete vy.

  • Rychle a jednoduše z pohodlí domova
  • Vyžadujete preciznost a osobní kontakt s bankéřem na pobočce

Zkontrolujte si sazebník poplatků za vedení účtu

Poplatky za zřízení či vedení účtu ruší čím dál více bank, ale najdou se i takové společnosti, které je v sazebníku stále mají. Před sjednáním jakékoliv smlouvy si důkladně projděte i za různé příplatky třeba za tuzemské nebo zahraniční příchozí a odchozí úhrady. Dejte pozor, výběr z bankomatů jiné společnosti je také za poplatky. 

Například poplatky za: výběry z bankomatů obecně

  výběry z cizích bankomatů

  výběr hotovosti na pobočce

  odchozí a příchozí SEPA platby

  vydání nové platební karty

Prověřte si internetové i mobilní bankovnictví

Mnoho z nás řeší stále více věcí přes internet pomocí mobilního telefonu, ať už se jedná o sociální sítě, přehled novinek a aktualit dění nebo nakupování v online e-shopech. V současné době každá banka má k možnosti internetové bankovnictví, určitě byste měli vědět, jak vypadají.

Internetové bankovnictví by pro vás mělo být:

  • Přehledné 
  • Jednoduché k manipulaci
  • Rychle a stabilní
  • Především bezpečné
  • A mělo by obsahovat vše, co potřebujete

Běžný účet a jeho úrokové sazby

Úroky na běžných bankovních účtech jsou už dávno minulostí. Jak jsme již zmínili, většina bank již od úročení účtů ustupuje, zároveň s poplatky, které byly se správou běžného účtu spojené. 

Spočítejte si, co pro vás bude nejvýhodnější, právě služby bankovního účtu spojené s poplatky a úročením by pro vás měli při výběru hrát velkou roli. Jelikož jde o zásadní věc.  Nesahejte hned po první nabídce, kterou dostanete, nechte si ji promyslet a porovnejte ji s nabídkami konkurence. 

Běžné účty v dnešní době nabízí mnoho výhod. Vyberte si běžný účet s téměř nulovými poplatky a více výhodnými nabídkami a bonusy. V současnosti se svět běžných účtů výrazně změnil hlavně díky nástupu mladých dynamických bank. Ujasněte si, co očekáváte od běžného účtu a vyberte si ten pravý na míru. 

Opakem běžného účtu je účet podnikatelský, který můžete potřebovat například při založení s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *