Znáte už nové receptury bezobilných krmiv Taste of the Wild ze zvěřiny?

Máte pocit, že vybrat kvalitní krmiva pro psy je věda? Omyl. Zvolit  krmivo pro svého psa je velmi jednoduché, navíc díky správnému výběru nezatížíte rodinný rozpočet. Je potřeba si číst složení krmiva a hlavně při nákupu přemýšlet.

Vyberte krmivo na míru svému psovi

Smysl má vybírat granule pro psy podle rasy, věku i velikosti psa. Nejde však jen o tyto rozhodující parametry. Krmiva pro malá plemena psů mají granule menší a s vyšším obsahem bílkovin a tuků, granule pro obří plemena jsou zase naopak větší a s nižším obsahem bílkovin a tuků, bývají obohaceny o kloubní výživu, kterou potřebují psi pro správný vývoj kostí a kloubů. Pořídit se dá krmivo určené pro všechny typy plemen, liší se pouze krmnou dávkou podle věku psa.

Pro psa, se kterým hodně sportujete, běháte, vybírejte granule, které mají vyšší obsah tuku. Tato krmiva mají označení Active nebo Sport. Tyto granule se nehodí pro hubené psy s nedostatečným pohybem. Je-li váš pes velmi hubený, pravděpodobně má krmivo chudé na živiny, proto mu kupujte vyváženou směs, která se označuje Light.

Máte strach, že váš pes má alergii na kuřecí maso? Můžete pořídit krmivo obsahující maso kachní, jehněčí nebo krůtí. Někteří psi bývají citliví na kukuřici a pšenici, v  tom případě lze zvolit bezobilné krmivo, jehož součástí je zvěřina. Můžete vybrat krmivo Taste of the WIld, které je vhodné i pro alergické psy. Při výběru krmiva nedejte na lákavé obrázky a slogany na obalu, ale zajímejte se o jejich složení. Všechny látky musí být vypsány i s procentuálním zastoupením, se kterým vstupují do výroby. Na prvním místě by měla být uvedena masová moučka nebo sušené maso. Masová moučka musí být přesně specifikována. Velmi kvalitní granule obsahují až 30% masové moučky nebo sušeného masa.

8639418697_f9e41a401d_b

Vyhýbejte se krmivům, které ve složení mají uvedeno pouze maso nebo maso a výrobky živočišného původu. Pokud je složení specifikováno takto, výrobce použil čerstvé maso, které obsahuje hodně vody a krmivo není díky tomu příliš kvalitní. Krmivo Pine Forest obsahuje všechny informace.  Dalším důležitým prvkem v krmivu jsou sacharidy. I ty musí být specifikovány, jako pšenice, ječmen, rýže, kukuřice, apod. Mnoho výrobců používá i brambory, které jsou pro psy nejlepším zdrojem sacharidů a toto krmivo se hodí i pro psy citlivé. Kukuřice je skvělým zdrojem energie a většina zdravých psů ji přijímá bez problémů. Pro psy jsou důležité živočišné tuky, které jsou velmi prospěšné jejich zdraví, na rozdíl od rostlinných tuků. I zde je třeba, aby byl druh tuku na obalu specifikován, např. kuřecí tuk, rybí tuk… Mnoho lidí se vyhýbá kuřecímu tuku z obavy vzniku alergií. Je to chyba. Alergie na živočišné tuky neexistuje.

Pokud výrobce nezatajuje, z čeho své krmivo vyrábí, uvádí všechny seriózní informace, pak máte jistotu, že se jedná o spolehlivého výrobce. Zkuste zakoupit svému mazlíčkovi například Appalachian Valley, které je určeno pro malá a střední plemena.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *