5 tipů pro nízkonákladový tisk

1.Nenechte se zlákat akčními nabídkami

Pokud je Vaším cílem tisknout s co nejnižšími náklady, je třeba výběr tiskárny dobře promyslet a nenechat se zkládat zdánlivě výhodnou nabídkou místního elektra. Výrobci tiskáren své výrobky nabízejí za velice nízké ceny, které zákazníky často přesvědčí. Svého rozhodnutí ale začnou litovat s prvním nákupem spotřebního materiálu. Výrobce totiž nízkou cenu tiskárny kompenzuje neúměrně drahými náplněmi do tiskárny, které mají navíc nízkou kapacitu. Zákazník je tedy nucen k častějšímu nákupu velmi drahých cartridge.

2. Vybírejte tiskárnu dle svých potřeb

Při výběru tiskárny byste měli zvážit, jaké jsou Vaše pritority. Jiná tiskárna je vhodná do firmy pro tisk faktur a jiná do domácnosti, která chce tisknout fotografie z rodinných dovolených. Správným a uváženým výběrem si můžete ušetřit značnou sumu budoucích nákladů. Obecně lze říci, že pro uživatele, kteří tisknou častěji textové dokumenty, se nejlépe hodí laserové tiskárny a pro ty, kteří tisknou i obrázky a grafiku jsou zase vhodné tiskárny inkoustové. Pozornost však věnujte i dalším funkcím a parametrům. Například při větších objemech tisku se vyplatí investovat do tiskárny s automatickým oboustranným tiskem (duplexem).

3. Výhodnější spotřební materiál

Nejsnazším způsobem, jak ušetřit při tisku, je pořízení cenově výhodnějších tonerů či inkoustů. Na trhu najdete spousty firem, které se zabývají prodejem kompatibilních náplní do tiskáren. Tyto náplně jsou zpravidla levnější než originální, avšak svou kvalitou i výtěžností se jim zcela vyrovnají. Je však nutné věnovat patřičnou pozornost výběru spolehlivého dodavatele. Orientujte se například podle hodnocení v internetových diskuzích či podle doporučení známých. Použitím nekvalitních náplní se totiž vystavujete riziku poškození své tiskárny.

4. Poohédněte se po použité tiskárně

Výhodným řešením může být i pořízení použité tiskárny. Ušetříte nejen na přístroji samotném, ale také na spotřebním materiálu, jehož cena zpravidla časem klesá. Před nákupem si udělejte průzkum trhu a zjistěte, na kolik vás vyjdou barvy do tiskárny do Vámi zvoleného použitého přístroje a zda je možné zakoupit i náplně do tiskárny od alternativních výrobců. Touto cestou často získáte přístroj s pokročilejšími funkcemi za cenu tiskáren z nejnižší kategorie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *