Kdy se platí CLO z Číny – Aliexpress CLO a DPH ?

kdy se platí clo

Obsah článku

Kdy se platí CLO a DPH z Číny ?

Plánujete udělat svůj první nákup na Aliexpress, ale nevíte kdy se platí CLO a DPH ? Tak to jste tady správně, připravili jsme pro vás v tomto článku vše co potřebujete vědět ohledně CLA a DPH při nákupu na Aliexpress.

Jak to tedy funguje ?

Aliexpress je jeden z největších internetových obchodů na světě. Dá se zde pořídit téměř cokoliv vás napadne za příznivé ceny. Aliexpress prodává výhradné zboží z Číny, proto můžete nakupovat za opravdu nízké ceny. Mnohdy při procházení nabídky zboží na Aliexpress narazíte na zboží, nad kterým zůstává rozum stát ( více v článku Příručka pro nakupování na Aliexpress ).

[dropshadowbox align=“none“ effect=“lifted-both“ width=“auto“ height=““ background_color=“#ffffff“ border_width=“1″ border_color=“#dddddd“ inside_shadow=“false“ outside_shadow=“false“ ]

 • Pokud úhrnná hodnota zboží nepřesahuje 22 EUR je zbaveno povinnosti platit CLO a DPH. (úhrnná hodnota = hodnota zboží + doprava i pojištění)
 • Pokud hodnota zboží nepřesáhne 150 EUR a celková úhrnná hodnota je více jak 22 EUR, poté je stále bez povinnosti platit CLO, ale je zde nutné platit DPH.
 • Pokud je hodnota zboží vyšší než 150 EUR je nutné platit CLO i DPH.

[/dropshadowbox]

Aliexpress CLO a DPH, aneb ukažme si to na příkladu :

Pokud stále nerozumíte zcela přesně tomu jak a kdy se platí CLO a DPH při nákupu z Číny, podívejte se na tento reálný příklad.

 1. Koupili jsme boty za cenu 132 EUR ( 3 566 Kč ) na Aliexpress
 2. Jako dopravce jsme zvolili Českou Poštu ( doprava byla u tohoto nákupu zdarma )
 3. Zde neplatíte CLO ale pouze DPH a poplatek 192 Kč při proclení, který se počítá do základu daně.

Kolik celkem zaplatíme ?

 • 123 EUR = 3 566 Kč
 • 3 566 + 192 (poplatek za proclení v základu daně) * 0,21 (DPH) = 789,18 + 192 = 981 Kč

Celkem zaplatíte cenu bot 3 566 Kč + DPH 981 Kč, tedy dohromady se jedná o částku 4 547 Kč.

AliExpress kompletní recenze

Jaká je výše CLA při nákupu z Číny ?

Výši CLA si můžete zjistit na stránkách České celní správy zde. Mnohdy se výše CLA pohybuje do 15 % hodnoty nakupovaného zboží.

Velký počet prodejců z Číny a z Aliexpress posílají zboží s označením „dar“, a hodnota je udána pod 22 EUR, tedy může se stát, že za balíček, který má vyšší hodnotu nezaplatíte další poplatky na víc. Ale musíte se připravit také na to, že balíček mohou zkontrolovat a budou chtít doložit hodnotu zboží + doklady. Většinou stačí doklad o zaplacení / faktura.

[dropshadowbox align=“none“ effect=“lifted-both“ width=“auto“ height=““ background_color=“#86f198″ border_width=“1″ border_color=“#dddddd“ inside_shadow=“false“ outside_shadow=“false“ ]

Ušetřete při nákupech na Aliexpress – Jak ?

Doporučujeme využít tento Cashback systém, kdy staří pouze skrz tuto stránku přejít na jakýkoliv e-shop. Například Aliexpress a díky tomu vám z každého nákupu, který provedete vrátí peníze na účet. Navíc dostanete 50 Kč bonus za registraci. Pokud chcete ušetřit toto je jasná volba.

[button-green url=“http://www.usetrito.cz/out/plnapenezenka-aliexpress“ target=“_blank“ position=“center“]Chci ušetřit při všech nákupech online a na Aliexpress[/button-green][/dropshadowbox]

 

Jaké jsou další poplatky ?

Kromě toho jak platit CLO a daň z Číny se mohou objevit i následující poplatky. Proto pozorně čtěte jak se tomu vyhnout. Tento poplatek se nazývá poplatek celního deklaranství. Každá firma má tento poplatek různě vysoký.

DHL přepravní společnost

 • Poplatek ve výši 2 % z hodnoty CLA a daně. Minimálně 490 Kč a maximálně 2000 Kč.

[alert-warning]490 Kč poplatek je velice vysoký a tuto dopravní společnost rozhodně nedoporučujeme. Raději zvolte Českou Poštu.[/alert-warning]

UPS přepravní společnost

 • Zde za poplatek zaplatíte okolo 270 korun.

Česká pošta

 • U České pošty je poplatek ve výši 99 Kč.

[alert-success]Nejlepší možností je využít jako dopravce Českou poštu, ušetříte nejvíce z výše zmíněných.[/alert-success]

Veškeré záležitosti, které můžete řešit s celní správou se řeší prostřednictvím e-mailu, nebo se vám telefonicky ozvou. Doporučujeme uschovávat veškeré doklady.

AliExpress kompletní recenze

4.7/5 - (4 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *