Cena jízdenky na vlak vždy o 35% levnějí ?

Cena jízdenky na vlak

Zda se vám cena jízdenky na vlak vysoká ?

Cena jízdenky na vlak je ovlivněna mnoha faktory, ale o tom se zde bavit nebudeme. Na Facebooku se před pár dny objevil status, který se začal virálně šírit. Autor tam popisoval, jak cestovat levně vlakem po České a Slovenské republice. To zda-li tento způsob funguje i pro cestování po Evropě nemáme ověřené.

Je to úplně jednoduché, stojí vás to jen trochu času a možná naštvete paní za přepážkou. Trik je v tom koupit si místo jedné jízdenky na vlak, několik jízdenek zvlášť. Přestupovat samozřejmě nemusíte, celou jízdu budete sedět na jednom místě.

Cena jízdenky na vlak

Jak můžete vidět cesta nás přes jednu jízdenku stojí 778 Kč. Po zakoupení několik jízdenek zvlášť se cena sníží na 482 Kč. Což je více než 35% dolů !

Jaktože lze koupit jizdenky za takovouto cenu ? 

Údajně je to kvůli konkurence autobusů. Na některých úsecích, dávají ČD slevu (například při cestě z Prahy do Brna). Ale pokud jedete dál, sleva vám není započítaná a vy platíte „plnou“ cenu.

Ale pozor ! Tato cena jízdenky na vlak a celkové cenové zvýhodnění funguje pouze na některých úsecích. Například pokud jedete z Frýdku – Místku do Ostravy, tak se tento trik určitě nevyplatí.

Pokud tedy hledáte levné jízdenky po České republice, nebo po Evropě, tak nezapomeňte si propočítat a případně vyzkoušet i tento „fígl“. Tento trik doporučujeme používat hlavně při delších cestách, aby se vám to vůbec vyplatilo.

Levné jízdenky a celkově všechny jízdenky na vlak, nebo autobus si můžete najít na webu idos.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *