Chcete se podívat do Ruska? Nezapomeňte si zavčas vyřídit vízum

Země, která zabírá značnou část východní Evropy a takřka celou severní Asii, láká turisty ze všech koutů světa na ojedinělé historické skvosty, originální kulturu a netradiční kuchyni. Vzácnou perlou největšího státu na světě je bezpochyby Moskva, ve které se ukrývá nespočetné množství pamětihodností. Pokud však chcete vyrazit do země vzdálené zhruba dva tisíce kilometrů, nezapomeňte si zavčasu vyřídit turistické vízum.

Před odletem budete vyžádáni předložit vízum do Ruska, které může být buď turistické, nebo služební. Záleží na tom, za jakým účelem cestujete. Jestliže plánujete pobyt kratší než jeden měsíc s cílem navštívit zajímavá místa, vystačíte si s turistickým vízem, jehož cena začíná na 2 265 korunách. V okamžiku, kdy do Ruska cestujete častěji kvůli obchodním záležitostem, neobejdete se bez služebního víza, které je už dražší, a zaplatíte za něj 3 099 korun a více.

Kam se v Rusku vydat?

Většina turistů míří do hlavního města, jehož dominantou je Rudé náměstí zapsané dokonce i na Seznam světového dědictví UNESCO. Jestliže dostanete chuť nakupovat, zavítejte do nejkrásnějšího nákupního střediska na světě, kterým je GUM (Glavnyj universalnyj magazin). Dalším symbolem Moskvy je svým vzhledem originální chrám Vasila Blaženého, známý také jako Pokrovský chrám na rvu. S výčtem památek bychom mohli pokračovat donekonečna, a proto byste si měli ještě před odletem ujasnit, která místa chcete skutečně navštívit, a zorganizovat si program.

Ochutnejte ruskou kuchyni

Když se řekne ruská kuchyně, pravděpodobně si spousta z vás představí bezmasý boršč, což je úžasná polévka charakteristická červenou barvou. Ochutnat byste měli také bliny, tedy palačinky z pohankové mouky. A mlaskat budete u studené polévky zvané okroška.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *