Co potřebujete vědět před chiptuningem? 5 užitečných tipů

Chiptuning je čím dál rozšířenější metodou pro zvýšení výkonu vozidla. Důležité je však obezřetně vybírat, komu své vozidlo svěříte. Projděte si našich 5 tipů, které vám pomohou s výběrem chiptuningové firmy.

Obsah článku

1.  Garance reálných výsledků


Zdá se vám, že vybraná společnost slibuje nereálné výsledky a přehnané zvýšení motoru? Potom si dobře rozmyslete, zda jí svěříte úpravu svého vozidla. Větší zvýšení výkonu v určitých případech možné je, ale přináší značné riziko v podobě poškozeného, či dokonce zcela zničeného motoru nebo jeho částí. Běžně lze pomocí chiptuningu zvýšit výkon motoru o 30 procent. Mnoho řidičů navíc velmi příjemně překvapí, že snížení spotřeby paliva může činit až 15 procent.

2.  Diagnostika řídicí jednotky

Zcela samozřejmým krokem by měla být diagnostika řídicí motorové jednotky. Ta by měla proběhnout nejen před zvýšením výkonu, ale i po skončení celého procesu. Majitel vozidla má díky tomu dokonalý přehled o provedených úpravách.

3.  Záloha softwaru na CD

Nutno si dát pozor také na to, zda daná společnost poskytuje zálohu softwaru řídicí jednotky. CD s původním softwarem je nepostradatelné v případě, že je nutné vrátit výkon na původní úroveň.

4.  Měření emisí dynamickým testem

Zásadním krokem je také měření emisí, které se provádí pomocí dynamického testu. Dobré výsledky tohoto testu zaručí, že vozidlo ani po zvýšení výkonu nepřekračuje stanovené limity.

5.  Záruka provedených úprav a asistenční služby

Opomenout nelze ani záruku na provedené úpravy. Jejím obsahem by měly být softwarové změny, ale záruka by se měla vztahovat i na mechanické úpravy, pokud k nim dojde.

Při dalším užívání vozidla jsou nedocenitelné asistenční služby. Samozřejmě, pokud se vztahují na celou Evropu, tím lépe.

Jaké jsou možnosti chiptuningu v Jihlavě ? Pravda je, že v  http://www.profi-chiptuning.cz/ není zrovna běžnou záležitostí, ale je poměrně snadné najít chiptuningové společnosti v jejím okolí.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *