Jak zabavit psa doma? Jděte na to chytře!

Každý majitel chce, aby se jeho pes měl co nejlépe a byl spokojený. Zároveň by si psí kamarád přál trávit se svým páníčkem celé dny. Jenže bohužel existují pracovní a jiné povinnosti, kam s námi čtyřnohý přítel nemůže. Jak to udělat, aby se doma sám nenudil a nestrádal?

Interaktivní hračka, která ho za chvíli neomrzí


Jednoznačnou a nejvíce využívanou radou je zabavení pomocí nejrůznějších hraček. Od obyčejných míčků, uzlů, plyšových zvířat a podobně až k důmyslným interaktivním hráčkám. Nevýhodou obyčejných míčků totiž často bývá fakt, že psa jednoduše omrzí. Interaktivní míček pro psy je navržen tak, aby z něj v určitých intervalech vypadnul pamlsek nebo granule, což je pro psa neodolatelná motivace k mnohem delší hře, takže zapomene, že je doma sám.

Čím více zábavy, tím lépe

Pořiďte originální a zábavné předměty, které si pes zamiluje a nebude se cítit osaměle ani v případě, kdy ho zanecháte doma na několik hodin. Většinou platí, že čím více hračky pískají, rachtají a podobně, tím jsou pro pejska zajímavějšími. Není to však pravidlem a samozřejmě existují výjimky. Je na uvážení každého páníčka, aby dokázal poznat, co má jeho mazlíček rád a s čím si nejvíce vyhraje.

Postupné navykání na novou situaci

Ze začátku může být pro malého psa těžké pochopit, kam najednou mizíte a proč má být sám. Z toho důvodu je důležité ho postupně navykat na nově vzniklou situaci. Nejdříve ho necháte samotného na chvíli a následně budete časové intervaly prodlužovat. Časem se dostanete na potřebné množství ze dne, kdy potřebujete být v práci. Klíčové je psa nijak neupozorňovat na to, že bude doma sám. Jen ho pohlaďte, dejte mu hračky a v klidu běžte. Žádné dramatické loučení, vždyť se přeci zase vrátíte. Některá plemena jsou na samotu citlivější, takže tento fakt by měl být jedním z kritérií pro výběr psa. Velkou práci ale dokáže správně vedená výchova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *