Tip pro ušetření prostoru díky výběru správných dveří

Přemýšlíte, jak na zařízení interiéru, aby nebyl žádný centimetr zbytečně ztracen? Pomoci vám s tím může i výběr takových součástí, jako jsou například dveře. Správnou volbou můžete ušetřit až překvapivé množství místa, které se dá využít k jiným účelům. V článku najdete praktický tip na moderní variantu a zároveň důležité rady, jak postupovat při výběru konkrétního kusu.

Praktické shrnovací dveře


Hlavně v menších prostorech jistě oceníte každý centimetr navíc. To v praxi znamená, že se bude hodit místo získané eliminací otevíracího křídla dveří. Když si to představíte, tak běžné dveře zaberou poměrně hodně místa, protože do půlkruhu, kam se otevírají, není možné nic umístit. Oproti tomu shrnovací dveře jsou pouze na úrovni prostoru ve stěně, takže se skvěle hodí do menších interiérů. Výhodou je i fakt, že jsou v porovnání s běžnými dveřmi bezpečnější, protože je sníženo riziko přiskřípnutí zvířat a dětí.

Ideální do bytů i kanceláří

Volba lamelových dveří je vhodná pro instalaci do bytu i kanceláře. Prakticky přehradí prostor například mezi kuchyní a jídelnou a podobně. Protože se jedná o plastový materiál, jsou dveře použitelné i v interiérech s vyšší vzdušnou vlhkostí. Nemusíte se tak bát, že by vás trápily potíže ohledně plísně a jiných problémů, které se objevují u dřevěných dveří.

Vybírejte podle konkrétního interiéru

Na závěr zbývá vybrat konkrétní typ vhodný do vašeho interiéru. Prvním kritériem výběru jsou správné rozměry. Dále si zvolte barvu a dopředu si rozmyslete, jestli se to bude hodit k dalšímu nábytku a vybavení. Dobrou volbou bývají i varianty s průhledy, díky kterým pomůžete prosvětlit interiér a dosáhnout optického zvětšení. Příjemně vás jistě překvapí i poměrně atraktivní cena a možnost vybrat si z internetové nabídky, což zvládnete z pohodlí domova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *