Co vše dokážou moderní ledničky?

Dávno pryč jsou doby, kdy ledničky byly jednotvárné a kromě samotné funkce chlazení nenabízely prakticky nic navíc. Dnes jsou na trhu k dostání nejen klasické modely, ale i chytré spotřebiče, které mají plno zajímavých funkcí.

Oddělené zóny, které chrání uložené potraviny

Klasikou, kterou už svět zná dlouho, jsou kombinované ledničky, kdy je jejich součástí i mrazák. Již několik let se i v tuzemsku dají pořídit takzvané americké ledničky. Jejich prvním charakteristickým znakem je, že mají dvoje dveře, takže potraviny lze oddělit nejen přihrádkami, ale je možné je umístit i zcela odděleně. Navíc je běžně jejich součástí i nápojový přístroj, díky němuž můžete mít kdykoliv lahodný studený nápoj, což oceníte hlavně v teplých letních měsících.

Kvalitní chladničky, mezi něž se rozhodně řadí lednice Bosch, zvládnou díky pokročilému systém proudění vzduchu vytvořit v každém prostoru různou teplotu. Vzhledem k tomu, že některým potravinám svědčí větší chlad nežli jiným, je toto řešení mimořádně praktické.

Samozřejmostí, kterou se moderní ledničky s mrazákem Bosch (i spotřebiče dalších značek) vyznačují, je systematické členění vnitřního prostoru. Díky tomu máte možnost oddělit skladování masa od ovoce, zeleniny a dalších potravin, jež by přímým kontaktem s masem mohly být znehodnoceny.

Moderní osvětlení a extrémně nízká spotřeba elektřiny

Svoji roli u ledniček hraje i osvětlení. Nyní se u moderních ledniček používá vysoce odolné LED osvětlení, které má zároveň minimální spotřebu.

A právě spotřeba je hlavní předností nejnovějších typů lednic. Vzhledem k tomu, že jde o spotřebič, který se využívá 24 hodin denně, je nutné, aby spotřebovával co nejmenší množství elektrické energie. Nové modely proto spadají do energetické třídy kategorie A, která umí pracovat s mnohonásobně nižší spotřebou elektřiny nežli starší spotřebiče.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *