Dárky, které potěší každého kuchaře

Bojíte se věnovat své drahé polovičce dárek do kuchyně, aby si nemyslela, že ji vidíte pouze za plotnou? To už dávno neplatí – doba fandí dobrému jídlu z kvalitních surovin a pro mnoho lidí se vaření stalo koníčkem. Těžko se však můžeme chlubit chutnými a oku lahodícími výtvory, když nemáme spolehlivé vybavení, abychom je mohli připravit.

Obsah článku

S kvalitním nádobím je všechno snazší

Naprostým základem moderní kuchyně je naleštěné nerez nádobí. Kvalitní nerezová ocel je nejen odolná, ale také zdravotně nezávadná, nepřipaluje a působí elegantním dojmem. Věnovat jeden hrnec určitě není úplně optimální, ovšem pořádná sada o 12 dílech je už bezesporu hodnotným dárkem i pro ty nejnáročnější kuchaře. Může obsahovat nejen hrnce a rendlíky různých velikostí, ale také ty speciální, fritovací a parní. S takovou sadou se váš kuchař nebo kuchtička může směle pustit do přípravy jakéhokoliv menu.

Praktický pomocník do kuchyně

Aby se práce v kuchyni mohla stát příjemným koníčkem, nesmí to být příšerná dřina. Usnadní vám ji šikovný pomocník – nemáme na mysli pronajatého sluhu, ale moderního kuchyňského robota. Tyto výkonné přístroje jsou natolik všestranné, že nahradí hned několik kuchyňských zařízení: odšťavňovač, kráječ, šlehač, hnětač, masomlýnek, mixér… Tolik funkcí v jednom je skvělým základem pro přípravu mnohostranného jídelníčku, včetně tolik oblíbených ovocných a zeleninových smoothies.

Vůni domácího chleba se nic nevyrovná

Příprava domácího chleba se vám možná zdá být příliš zdlouhavou a složitou záležitostí, avšak není tomu tak. Moderní multifunkční pekárny jsou snadno obsluhovatelné a seženete k nim i předpřipravená těsta či polotovary k dopečení. Vůni čerstvého pečiva už v mnoha domácnostech neucítíte, domácí pekárna je tedy opravdu unikátním dárkem. Samozřejmě v ní upečete nejen chléb podle vaší chuti, ale i mnoho dalších druhů slaných a sladkých dobrot. Na přípravu chleba a kynutí se vám kromě pekárny bude hodit dřevěná miska a ošatka.

Tip na závěr

Samozřejmě, že kuchyňské náčiní nepotěší úplně každého. Univerzální dárek totiž neexistuje. I když vaše polovička na nádobí nesáhne, jak je rok dlouhý, nemusíte se zcela vzdávat myšlenky na pořízení něčeho praktického do domácnosti. Sledujte, o čem mluví, co by si doma přála mít a co jí naopak vadí. Stěžuje si neustále na to, že se na židlích válí kabáty a v předsíni zakopává o vaše boty? Pak by ji určitě potěšil němý sluha, který tyto drobnosti pohlídá.

4/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *