HDO spínač

0
2035

Zkratka HDO znamená hromadné dálkové ovládání. HDO je soubor technických prostředků (jako jsou např. vysílače, přijímače, centrální automatika, přenosové cesty apod.), pomocí nichž dochází k přepínání mezi vysokým a nízkým tarifem. Konkrétní časy spínání HDO se liší podle jednotlivých oblastí a distributorů. Obvykle jsou dostupné k nahlédnutí na webových stránkách energetických dodavatelů.

Přijímač HDO bývá umístěn v elektroměru koncového odběratele. Systém HDO využívá hromadný efekt, kdy po vyslání jedné informace reagují v dané energetické síti všechny přijímače, které jsou pro její příjem nastaveny. HDO spínač pak řídí zapínání a vypínání některých spotřebičů, jako jsou například bojlery či přímotopy, a pomáhá tak ekonomicky rozvrhnout spotřebu.

Pokud používáte elektřinu kromě svícení také na vytápění nebo ohřev vody, určitě byste si měli zjistit, jak funguje HDO. Zkratka znamená Hromadné dálkové ovládání, díky kterému váš bojler, přímotop, akumulační kamna nebo i tepelné čerpadlo využívá nízký tarif.

S HDO můžete významně ušetřit za elektřinu, pakliže využíváte dvoutarifový produkt a správný jistič. Nízký tarif může platit 8 až 22 hodin denně v závislosti na distribuční sazbě.

Rate this post

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno