Hledáte alternativu za AutoCAD LT? Máme pro vás dostupné řešení

Ve světě technického kreslení není nejdůležitější sáhnout po nejdražší verzi CAD programu, který je na trhu. Je potřebné zaměřit se na rozsáhlost funkcí a způsob jejich ovládání, abyste z nich vytěžili maximum. Efektivní a přitom dostupnou alternativou za AutoCAD, jsou GstarCAD programy. Čím jsou specifické a jak ulehčují designérům život?

GstarCAD: Výhodná cesta technického kreslení

Přívětivé rozhraní a jednoduchý pracovní postup v GstarCAD zvyšuje produktivitu a zároveň snižuje počet chyb, co ve výsledku ušetří značné množství času. Program na technické kreslení ulehčí nahrávání projektu na internet – za pomocí sdílení tak návrh může vidět také mnoho dalších projektantů. 

Design v 2D rozměrech je důležitou součástí funkcí GstarCAD programů. Manipulace s touto verzí je o něco jednodušší než při 3D a hodí se hlavně ve chvíli, kdy máte v práci deadline a málo času na přípravu.

2D CAD modely se poté dají jednoduše předělat do 3D verze. Knihovna s působivým množstvím nástrojů se dá rozšířit o nástavby, se kterými jsou konkrétní CAD programy kompatibilní. Můžeme zmínit nástavbu Cadprofi Electrical, plnou elektrotechnických součástek, odpovídajícím elektrickým normám. 

CAD programy: Nový rok, nové vylepšení

Věděli jste, že první AutoCAD byl vydaný na trh už v roce 1982? Dnešní verze se už samozřejmě od té původní výrazně vyvinula a současné CAd programy mají zajímavou nabídku funkcí, které se oplatí vyzkoušet. Je tady například přehledná možnost vrstvení, se kterou skryjete, nebo zobrazíte komplexní skupiny výkresů.

Není pochyb, že odborníci designéři mají široké znalosti v oblasti matematiky, avšak při velkém počtu projektů je někdy těžké trávit mnoho hodin složitými výpočty, které někdy nemusí být dokonalé. 

V Gstar CAD programech – alternatíva za AutoCAD, v okamžiku vypočítáte hmotnost, plochu, objem, těžiště a mnohé jiné. Některé příkazy dělají  z programu jediné východisko pro více konstruktérů, protože tyto operace není možné udělat při ručním kreslení.

Nadcházející rok sebou přináší také další vylepšení systému:  

  • Verze 2022 s lepšími kótovacími nástroji
  • Jednodušší vytváření multi-čas  
  • Podpora 351 rozhraní Express Tools AutoCAD-u
  • Obohacené nástroje pro rastre

AutoCAD LT: zkratky versus příkazy

Při ovládání CAD programů máte k dispozici také další různé funkce. Patří tady také zkratky a příkazy. Jde o dvě odlišné věc, které však spolu souvisí. Zkratky se v podstatě vytváří přepínáním funkčích kláves. Akce se spustí bez toho, aniž byste museli cokoliv napsat – stačí stisknout správnou kombinaci kláves.

Při příkazech už jde o skupinu slov, které jsou také určené pro vykonání specifických funkcí. Na rozdíl od zkratky je pro úspěšnost příkazu potřebné, abyste ho zadali celý. Zapamatování konkrétních příkazů není náročné, protože téměř vždy jsou pojmenovány podle úkonu, který mají vytvořit.

Zkratky a příkazy v AutoCAD splňují důležitý účel, a to zvýšení produktivity. I přesto, že je panel s nástroji přehledný, každému designérovi se určitě bude hodin funkce navíc, se kterou nemusí prohledávat rozhraní programu na technické kreslení. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *