Ochraňte své finance před negativy trhu a dosáhněte zisku

Během posledních týdnů se jedním z nejdiskutovanějších témat stalo zdražování neboli inflace. Skokově zdražuje v podstatě vše – od potravin, přes spotřební zboží až po služby a energie. Navíc si tedy zaplatíme ve všech aspektech našeho života, vzrostou i náklady na bydlení, vzdělávání nebo cestování. Dle expertů bude zdražování pokračovat také v následujících měsících, dle centrální banky by mohla inflace dosáhnout až čtyř procent. Co tedy udělat pro to, abychom vykryli větší náklady a ochránili své finance před negativy trhu?

Investujte!

Jedinou možností, jak vykrýt větší náklady, je investice. Je to jediný způsob, jak ochránit své finance a nejen nebýt ve ztrátě, ale i dosáhnout zisku. Otázkou však je, do čeho investovat. Zpomalování ekonomiky, oslabování měny a příchod možné krize rozhodně nepřejí investici do spotřebních produktů. Stejně tak se nevyplácí ani spoření peněz na běžných nebo spořicích účtech – zhodnocení je minimální a stále ovlivněné inflací. Jako dobré řešení se jeví investice do dluhopisů. U těch si můžete vybrat ze státních, které jsou sice bezpečnější, ale mají nižší výnos (přibližně 3 %), nebo z korporátních, které garantují podstatně vyšší zisk. Pokud zvolíte například dluhopisové investice s Uniprospe.eu, jež mají splatnost na konci roku 2022, dosáhnete výnosu 9,5 procenta.

Jak investovat do dluhopisů?

Pokud vás možnost investic do dluhopisů zaujala a rádi byste své finance zhodnotili, můžete si zakoupit buď dluhopisy vydávané Ministerstvem financí, které začínají už na částce 1 000 korun, nebo dluhopisy korporátní. Ty státní získáte pouze u jmenovaných distributorů, kterými jsou ČSOB nebo Česká spořitelna, korporátní pak můžete získat buď zprostředkovaně nebo přímo od emitenta. Slouží k tomu nejrůznější inzertní weby či dluhová tržiště, která ale nejsou regulována zákonem. Proto je bezpečnější, pokud budete investovat do dluhopisů emitenta, kterého buď znáte, nebo který je prověřený a má dobrou budoucnost. Jedním z nich je například firma Uniprospe, která se zabývá likvidací odpadního polymeru ze starých pneumatik a díky tomuto byznysu má zajištěnu zdárnou budoucnost. A navíc má své dluhopisy splatné v poměrně krátké době, takže se svého zisku dočkáte rychle.

Investice do dluhopisů představuje velmi efektivní způsob, jak nejen ochránit své finance před inflací, ale zároveň je zhodnotit. Proto pokud máte volné finanční prostředky, určitě této možnosti využijte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *