Vlastní foto magnetky, které zvládne vyrobit každý

0
1677

Jak si vytvořit pěkný suvenýr z cest, dovolené nebo rodinného výletu? Vyrobte si foto magnetky z magnetické fólie. Výroba vám zabere jen pár minut a výsledek je parádní. Fotografické magnetky jsou zároveň pěkným dárkem pro babičky i přátele. Návod v článku.

Sbíráte magnetky na ledničku? Vytvořte si vlastní foto magnetky. Stačí vám k tomu jen pár fotografií a speciální samolepicí magnetická fólie, na kterou fotky nalepíte. Nic dalšího není potřeba, za chvilku máte hotovo.

Obsah článku

Co je potřeba na vlastní foto magnetky

K výrobě fotomagnetek potřebujete samozřejmě fotografie, ideálně o rozměru 10 × 15 cm. Můžete použít už ty, co máte, anebo si nechat vyrobit nové. Dnes vám fotky vytisknout skoro v každé větší drogerii třeba i z mobilu. Na mnoha místech dokonce i na počkání.

Aby byly snímky magnetické, je třeba fotky nalepit na něco magnetického. Pro tento účel se výborně hodí samolepicí magnetická fólie pro výrobu foto magnetek.

Sada obsahuje 10 ks nalepovacích magnetických fólií na fotografie formátu 10 × 15 cm. Výhodou magnetické fólie také je, že ji můžete stříhat běžnými nůžkami nebo řezat zalamovacím nožem. To se hodí pro případ, že máte fotky menší.

Příznivá je i cena. Jedna magnetická fólie vás vyjde asi na 15 korun. Můžete si tak vyrobit pěkné dárky za pár kaček.

Jak si vyrobit foto magnetky – pracovní postup

Máte-li už vybrané snímky, z nichž budete foto magnetky vyrábět, je to jednoduché. Otočte magnetickou fólii a ze zadní strany sejměte ochrannou fólii, která chrání samolepicí vrstvu.

Nalepte na fólii fotografii, vyhlaďte hadříkem. Přesahuje někde něco? Odstřihněte nůžkami. A nová foto magnetka je na světě!

Omrkněte také 7 nápadů pro foto magnetky na lednici

Kam fotomagnetky umístit?

Magnetická fólie, ze které jsou foto magnetky vyrobené, drží na jakékoliv feromagnetické ploše ze železa, oceli nebo jiných slitin obsahujících nikl či železo.

Přicvakněte magnetky na ledničku, ke kovové zárubni dveří, k radiátoru (pokud netopíte), na samolepicí magnetickou tabuli, plechovou popisovací nástěnku, plechovou skříň, bok mikrovlnky.

Anebo své nové foto magnetky zasuňte do obálky a předejte rodině. Ať se líbí!

Inspirací pro tento návod byl magnetický blog Magnetik.cz

Rate this post

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno