Jak být vymazán z registru dlužníků?

Komukoliv se může stát, že se náhle dostane do finančních problémů. Pokud se nepodaří tíseň rychle vyřešit, může nastat případ, že se dotyčný dostane do registru dlužníků. To ovšem ještě neznamená nic tak závažného. Z registru můžete být vymazáni. Jak na to?

Nejste si jisti, zda se v registru nacházíte? Potom se podívejte na registr dlužníků online zdarma k nahlédnutí.

Obsah článku

Kde zůstávají informace?

Zaplacením veškerých závazků bohužel nejste automaticky vymazáni z registru dlužníků. Stále se vaše data uchovávají v bankovním registru BRKI i nebankovním NRKI. Odtud budou vymazána až čtyři roky po splacení všech dluhů. Existuje ještě jeden registr, ve kterém budete ještě nějaký čas zapsáni. Jmenuje se SOLUS a údaje o vás je v něm možné dohledat ještě tři roky po zaplacení všech závazků.

Mohu požádat o dřívější vymazání?

Je jasné, že banky vám budou jen velmi neochotně půjčovat, pokud se budete nacházet v jakémkoli registru dlužníků. Ze SOLUS může být dlužník vymazán jen z důvodů odcizení identity, tedy případu, kdy se do registru dostanete omylem. Bude tedy nutné snažit se případně peníze získat jinak, dokud nebudete vymazáni.

Jak se dostat z insolvence?

Kdo ovšem pomůže člověku, který se ocitl v dluzích? Možná vás to překvapí, ale dnes jde sehnat i půjčka v insolvenci. Ta vám pomůže se vzpamatovat z nejhoršího a odrazit se ode dna. Insolvence není neřešitelný stav, když se bude dlužník snažit, může se z ní i díky půjčce dostat.

Vyřešte svoje dluhy!

Být zadlužený je dnes běžné. Musíme si půjčovat na bydlení nebo třeba auto. Takové půjčky splácíme mnoho let, nějaká splátka nemusí být zaplacena včas. Už tím vzniká dluh, za který se můžete dostat na registr dlužníků. Kdo mi ovšem teď půjčí, když jsem na černé listině? Vaše problémy vyřeší půjčka pro zadlužené, díky které okamžitě dostanete potřebnou částku na účet a vyřešíte akutní potíže.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *