Jak platit na Aliexpress ?

Jak platit na Aliexpress

Chystáte se pro nákup na jednom z největších internetových obchodů dnešní doby a zajímá vás jak platit na Aliexpress ? Tak to jste tady správně, připravili jsme v tomto článku soupis všech způsobů plateb na Aliexpress a i toho na co si dát pozor.

Jak správně zaplatit za zboží na Aliexpress ?

Platební systém na portále Aliexpress je jednoduchý. Pokud již máte vybráno nějaké zboží a nevíte jak zaplatit, nebo si pouze chcete zjistit více informací, tento článek je pro vás dělaný.

Jakmile přejdete na stránku s platebním systémem, vidíte veškeré způsoby platby. Po kliknutí na tlačítko „More payment methods“ se vám navíc zobrazí veškeré platební metody pro Českou republiku.

Jak jsou způsoby platby a jak platit na Aliexpress ?

WebMoney

Platební způsob zvaný jako WebMoney je způsob kdy zaplatíte pomocí internetové peněženky zvané WebMoney. Tato peněženka je populární nejvíce pro Ruské zákazníky.

Systém ve kterém spravujete internetovou peněženku není zrovna nejjednodušší na správu a proto není vhodný pro lidi, kterí nemají s platbami na internetu moc zkušeností.

Klasický bankovní převod

Na portále Aliexpress je také klasická možnost platby skrze bankovní převod. Pokud se chystáte platit klasickým převodem dejte si pozor na to, že zde mohou být větší poplatky za platbu do zahraníčí a navíc nemáte garanci vrácení peněz.

Western Union

Western Union je další alternativní způsob jak platit na Aliexpress. Ovšem tento způsob je také drahý jelikož jsou zde vysoké poplatky převyšující částku 300 Kč. Navíc poslané peníze opět nemáte jak dostat zpět a není zde žádná garance vrácení peněz.
AliExpress nabídka zboží

Platba kreditní kartou

Tento poslední způsob je nejrychlejší a také nejlepší pokud se ptáte jak platit na Aliexpress. Platbu kartou dnes využívá drtivá většina nakupujících na portále Aliexpress.

Možná si říkáte, že platba kartou je riziková a že nechcete zadávat někam údaje o vaší kartě, ale vězte, že je to ten nejbezpečnější a nejjistější způsob jak na Aliexpress zaplatit.

Platba zde funguje na principu tzv. Escrow. Což znamená, že peníze, které takto zaplatíte kartou jdou nejprve společnosti Aliexpress, která peníze drží do doby dokud nebudou obě strany, tedy vy jako kupující a prodejce spokojeni. Jakmile jsou obě strany spokojené Aliexpress dává peníze prodejci.

Navíc zde nejsou žádné poplatky, pouze je nutné mít povolené platby na internetu a mít nastavený patřičný limit podle toho jakou částku budete platit.

Aliexpress PayPal – Proč se nedá na Aliexpress platit prostřednictvím PayPal ?

Aliexpress tuto metodu dříve měl, ale zrušil ji spíše z prozákaznického důvodu. Pokaždé kdy objednáváte a platíte skrze PayPal a nemáte vaši základní měnu americký dolar ( USD ), tak vždy dostanete nevýhodný kurz. Způsob platby kartou je několikanásobně výhodnější. Proto se od PayPalu upustilo.

Podívejte se také na Aliexpress zkušenosti a recenze.

Využívejte při nákupu cashback systém a ušetřete 10 % z nákupu

Doporučujeme využít tento cashback systém díky kterému ušetříte 10 % z nákupu online i na Aliexpress. Stačí pouze přes tuto stránku přejít do jakéhokoliv obchodu, například Aliexpress a dostanete peníze zpět z každého nákupu.

AliExpress nabídka zboží

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *