Jak snížit spotřebu vody

Už vám přišlo poslední vyúčtování za spotřebu vody? Pro jednotlivce jsou to tisíce korun, pro rodinu s dětmi i desítky tisíc korun. Je třeba se seznámit s účinnými tipy na úsporu vody ve vaší domácnosti. Všechny rady na snížení spotřeby vody jsou bez zásahu do vašeho pohodlí a komfortu. Budete koupelnu využívat stejně často, jen zapojíte moderní a chytré pomocníky.

Voda jako důležitá i vzácná surovina

Naštěstí se nacházíme v oblasti, kde po otočení kohoutku nebo stisknutí pákové baterie zasyčí proud pitné vody. Získat plnou vanu průzračné tekutiny není nic složitého. Obtíže nastávají, když se nám v ruce objeví obálka s vyúčtováním za spotřebu. V případě špatně nastavených záloh se doplatky vyšplhají i na tisíce korun. Rodina s malými dětmi nebo aktivní osoby, které se věnují několika sportům stráví pod sprchou dlouhé hodiny a účet za vodu narůstá. Změňte to.

Tipy na úsporu vody

První radou je, rozhlédnout se po domácnosti a nastudovat si, kolik vody spotřebuje vaše pračka nebo myčka. Určitě nešlápnete vedle, když starý model vyměníte za úspornější variantu. Jedná se o výraznější investici, ta se vám však brzy vrátí.

Další radou je vyměnit starší typ toalety za model, který nabízí úspornější variantu splachování a používá jen poloviční nádrž.

V neposlední řadě si můžete prohlédnout jednoduché a chytré pomocníky, které sníží spotřebu vody při každém sprchování.

Pokračování čtěte zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *