Ušetřete za elektřinu díky LED osvětlení

LED svítidla patří v dnešní době k nejúspornějším zdrojům světla. Jejich nesporné výhody vám v dlouhodobějším horizontu pomohou šetřit výdaje za elektřinu. Jsou ideálním způsobem osvětlení pro interiéry i exteriéry.

Jak funguje LED osvětlení a proč je úsporné

LED diody (Light-Emitting Diode), které se používají v úsporných LED žárovkách jsou přibližně o 80-90 % úspornější než klasické žárovky. Aby se obyčejná žárovka rozsvítila, potřebuje teplo, které k přeměně na světlo čerpá velké množství energie. Jen asi 8 % energie se přeměňuje na světlo. U LED žárovek je to jinak. Zde je k přeměně na světlo využito až 90 % energie.

Výhody LED osvětlení

Někoho může zmást vyšší cena LED svítidel. Ta je ale vyvážena řadou výhod:

  • LED světla lépe využívají vstupní energii;
  • životnost LED osvětlení je až 50x delší než u klasických žárovek;
  • životnost nesnižuje ani časté používání;
  • LED osvětlení má nižší teplotu a je díky tomu bezpečnější;
  • neobsahuje škodlivou rtuť;
  • produkuje minimální množství UV záření;
  • umožňuje výběr teploty, barvy, jasu i rozmístění světla;
  • závity LED osvětlení lze použít ve svítidlech, kde se využívaly klasické žárovky.

Reprezentativní příklad úspory naleznete např na stránkách společnosti E-ON zde.

Kde se dá LED osvětlení využít

Výrobci LED osvětlení myslí jak na využití v interiéru, tak i na instalaci LED světla do exteriéru. V interiéru se úsporné osvětlení uplatňuje především jako LED osvětlení kuchyňské linky, LED osvětlení do koupelny nebo LED osvětlení schodiště ve formě nástěnných bočních LED svítidel. Pomocí praktických LED žárovek můžete osvětlit i další místnosti, jako jsou obýváky, ložnice a dětské pokojíky. Příjemnou atmosféru můžete vytvořit nasvícením stojacími LED lampami nebo stolními LED svítidly. Pokud potřebujete více světla, nainstalujte si stropní LED svítidla nebo LED lustry.

LED osvětlení pro všechny způsoby využití si můžete vybrat u společnosti Tympol Plus. Moderní, klasická i rustikální svítidla s LED diodami dodají do interiérů světlo i styl.

Venkovní LED osvětlení se vám bude hodit u vstupních dveří, u garáží nebo příjezdových cest. Osvětlit s ním můžete i venkovní pergoly, altány nebo zahradní prvky, jako jsou sochy a skalky. Pokud použijete LED osvětlení s pohybovým čidlem, bude svícení maximálně praktické a úsporné.Přečtěte si také:Zamezte černému odběru energie ve společných prostorech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *