Jednoduchý trik jak ušetřit 100 tisíc Kč i více

Dnešní tip je poměrně jednoduchý, ale divili byste se, kolik lidí se na podobnou nabídku nachytá. Jedná se o spam, který se šíří v několika variantách a vždy jde o jedinečnou možnost jak rychle vydělat obrovské množství peněz. Většinou je to pozůstalost a dědictví po člověku zemřelém v cizině, během války nebo za občanských nepokojů, který buď neměl žádného příbuzného a nebo jste tím příbuzným naopak vy.

Texty se překládají do všech možných jazyků, proto chodí i české e-maily, byť je to čeština poněkud kostrbatá. Nicméně posuďte sami:

—————————————————————————

Dobrý den,

Doplnění sezóny, jak to děláte dnes? Dostal jsem váš emailový kontakt z vašeho firemního adresáře a rozhodl se vás kontaktovat ohledně tohoto obchodního návrhu. Jsem Dr. David Mathers z oddělení investičního bankovnictví Credit Suisse Bank, One Cabot Square, Londýn E14 4QJ, Spojené království. Kontaktuji vás, pokud jde o obchodní návrh, který bude pro oba obrovské výhody.

Ve svém oddělení jsem objevil opuštěnou částku ve výši 17,5 milionu liber (sedmnáct miliónů pět tisíc tisíc britských libra šterlinků) na účtu, který patří jednomu z našich zahraničních zákazníků, kteří byli pozdním Brodskii Nikolai, ruským obchodníkem, Malajský letecký let 370 (MH370 / MAS370), který narazil na jih od Indického oceánu dne 8. března 2014 na cestě z mezinárodního letiště Kuala Lumpur do hlavního mezinárodního letiště v Pekingu, které zabíjelo každého na palubě.

MR BRODSKII NIKOLAI je číslo 7 na seznamu. Od jeho smrti naši banka čekala na příštích rodičů, aby přišly na nárok na své finanční prostředky a statky ocenily částku 17,5 milionů GBP, ale nikdo tak neučinil, já osobně neuspěli v umístění některého z jeho příbuzných. Snažím se o souhlas s tím, abych vás Banku představil jako další příbuzný zemřelému, aby vám výnosy z tohoto účtu v hodnotě 17,5 milionu liber GBP mohly být vám vyplaceny.

Dohoda bude sdílena v tomto poměru: 55% pro mě a 45% pro vás. Mám v držení všechny nezbytné a důležité dokumenty, které lze v této dohodě využít. Potřebuji vaši upřímnou spolupráci, důvěrnost a důvěru, abychom mohli tuto transakci vidět. Zaručuji vám 100% úspěch v této dohodě. Buďte si jisti, že tato smlouva bude provedena v rámci legitimní dohody, která vás ochrání před jakýmkoli porušením práva jak v Británii, tak ve vaší zemi.

Pokud jste schopni zacházet s touto dohodou, obraťte se na nás s následujícími podrobnostmi, abychom mohli pokračovat:

1. Vaše celé jméno:
2. Telefonní číslo:
3. Kontaktní adresa:
4. Věk:
5. Pohlaví:
6. Zaměstnání:
7. Vaše státní příslušnost:

Když jsem prošel metodickým vyhledáváním, rozhodl jsem se, že vás budeme kontaktovat, doufám, že tento návrh bude zajímavý. Prosím, potvrďte tuto zprávu a uveďte svůj zájem, poskytnu vám další informace.

Váš souhlas s tímto e-mailem a obchodním návrhem bude velmi ceněn.

S pozdravem,
Dr. David Mathers


Lidí, kteří se na takovou zprávu nachytají, je zanedbatelné procento. Ani ne procento. Ale v tom obrovském množství, na které jsou zprávy posílány, je to pro odesílatele stále zajímavé. Jakmile odpovíte, vezme si vás na starost již někdo skutečný a začne s vámi komunikovat za účelem získání osobních informací, čísla účtu nebo i čísla kreditní karty a hesel. Tímto způsobem se vám buď nakonec vloupá do účtu a vybere si vaše peníze a nebo vás zpracuje psychologicky a peníze mu pošlete sami. Dokonce i opakovaně, protože vždy bude nějaká překážka, která brání tomu, aby vám (v tomto případě 17,5 milionu liber) poslal. A vy platíte a platíte, dokud ještě máte.

Takže dnešní trik, který vám ušetří klidně 100 000 Kč nebo více je jednoduchý, na podobné zprávy nereagujte, rovnou je mažte nebo si nastavte v e-mailovém prohlížeči, že takové zprávy považujete za spam a příště už by se vám do schránky neměly dostat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *