Levné elektro, aneb jak ušetřit při nákupu elektroniky ?

levné elektro

Přinášíme Vám jednoduchý návod, jak ušetřit při nákupu elektroniky. Pokud máte v plánu, zejména teď před Vánoci nakoupit elektroniku levně je tento návod přesně pro vás!

Asi víte o tom, že v každém odvětví probíhá konkurenční boj. Většinou si toho nevšímáme, ale co využít tyto boje ke svému prospěchu? Prodejci elektroniky mají u svých zboží vždy doporučenou maloobchodní cenu – cena je to opravdu jen doporučena. Pro prodejce je základem prodat zboží minimálně za cenu i s regulačním poplatkem. Jenže pozor! Tento rozdíl může být i několika tisícový. A prodejce tyto rozdíly samozřejmě nikde neuvádí.

Uveďme si to na příkladu, jak získat levné elektro :

Půjdu do prvního elektra, kde budou mít televizi za 10 580 ,-. V druhém elektru budou mít tu samou televizi za 8 500 ,-.

Rozdíl je ten, že první elektro prodává zboží s doporučenou maloobchodní cenou a druhé elektro pouze s regulačním poplatkem.

Výborně, tak tedy půjdu do toho druhého a na první se vykašlu ne?

Ne! Mluvili jsme již o konkurenčním boji? Před nákupem v prvním elektru se ohraďte na cenu produktu u druhého prodejce elektra a uvidíte, jak prodavač začne lítat po obchodě se slovy „Já vám tu cenu zjistím“.

Vyčkejte a uvidíte, že se vrátí se zprávou, že vám může tuto televizi prodat za exkluzivní cenu 8 350 ,- ! A když ne? Tak prostě odejděte a televizi kupte u druhého prodejce.

levné elektro
Levné elektro

A jak tedy ušetřit?

  1. Před každým nákupem projděte například Heureku a ověřte si, že produkt, který si chcete zakoupit, nenabízí některý z předních internetových prodejců za nižší cenu (Nižší cenu poté sjednejte, tak jak je to popsáno v článku.)
  2. Využívejte akcí, které v těchto obdobích prodejci nabízejí. Případně se podívejte na našich pár tipů jak ušetřit při nakupování na internetu a jak získávat peníze z nákupů zpět – ZDE.
  3. Hlavně neskočte na prodejní techniky a sliby!

Levná elektronika nemusí být vždy levná doslovně. Jak se říká „Nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci“. Toto tvrzení platí v elektronice dvojnásobně a proto si dávejte pozor co kupujete !

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *