RECENZE + NÁVOD: Vánoční trhy Vídeň a Primark Vídeň s ubytováním za 1 160,- Kč !

primark vídeň

Připravili jsme pro vás originální návod, spojený i s recenzí, kde vám ukážeme jak si udělat levný výlet do Vídně, třeba na Vánoční Vídeň, nebo do známého obchodu Primark a udělat si výlet bez cestovky. Navíc tak abyjste neplatili zbytečné poplatky navíc a výlet si co nejvíce užili.

V návodu jsou i mé tipy, které jsem využil při tomto výletu, když jsem byl ve Vídni od 1.12.2015 – 2.12.2015 podívat se na Vánoční trhy. Výlet vřele doporučuji. V článku najdete všechno potřebné info o tom jak se dostat levně do Vídně. Jestli jet autobusem nebo autem. Jak dále ve Vídni se dopravit, jak funguje parkování ve Vídní, ubytování a také vám ukážeme kam ve Vídni stojí za to si zajít.

1. Jak se dostat do Vídně ?

Autobusem – Studentagency (Cena za jednu osobu)

Praha -> Vídeň za 380,- Kč (zobrazit jízdenku)

Vídeň -> Praha za 380,- Kč (zobrazit jízdenku)

Celkem tam i zpět vás to výjde na 760,- Kč. Pokud pojedete ve dvou tak 1 520,- Kč.

 

Pokud jedete z Brna (střed republiky)

Brno -> Vídeň za 200,- Kč (zobrazit jízdenku)

Vídeň -> Brno za 200,- Kč (zobrazit jízdenku)

Celkem tam i zpět vás to výjde na 400,- Kč. Pokud pojedete ve dvou tak 800,- Kč.

 

Jakmile se dostanete do Vídně (Studentagency přijíždí ke stadionu U2 – Busterminal Stadioncenter, Engerthstrasse, který je hned vedle nákupního střediska s WC i wi-fi zdarma)

Moje doporučení:

Pokud máte smarphone doporučujeme stáhnou offline mapy pro Vídeň, ušetříte tak za datový roaming – já osobně jsem využíval Vienna Travel Guide zde. Co se týče cesty v autobusu, nemohu si stěžovat. V autobusech student agency je wi-fi na území ČR zdarma + dotykový displej u každého sedadla na kterém si můžete pouštět filmy, hudbu, nebo brouzdat na internetu.

Primark Vídeň kam na vánoční trhy víden 2015
Projižďka v koňském povozu – Vánoční Vídeň

Vídeň autem – vyplatí se ve více lidech (3-4)

[hana-code-insert name=’textova_prava‘ /]Pokud vás jede více než 3 lidé, vyplatí se cesta autem. Parkování ve Vídni vás výjde zhruba na 200,- Kč na den. Daleko lepší varianta je zaparkovat u nákupního střediska G3 shopping nedaleko od Vídně kde je i známy obchod Primark Vídeň. Zde je parkování zdarma a jezdí přimo od nákupního střediska autobus do Vídně, který je také zdarma. Cesta trvá přibližně 15 – 20 minut. Díky tomuto můžete pár set korun ušetřit za parkování.

V Primarku jsou asi nejlevnější ceny za oblečení vůbec. Tričko za 2 EUR = 54,- Kč není zde nic neobvyklého.

 

2. Doprava ve Vídni ( MHD Vídeň )

Metro Vídeň – Cena

24 hodinová za 7,60 EUR = 205,- Kč

48 hodinová za 13,30 EUR = 359,- Kč

Moje zkušenost:

Hned naproti nákupního centra u stadionu (autobusová zastávka studentagency) je stanice metra. Doporučuji zakoupit 24 nebo 48 hodinovou jízdenku na metro, která platí také i na tramvaj a mistní hromadnou dopravu (mhd). Já a moje přítelkyně jsme byli ve Vídní od 1.12.2015 do 2.12.2015, kdy nám celý první den propršelo a trmáceli jsme se přes deštivou Vídeň pěšky. Až na druhý den jsme zjistili, že metrem je to o dost jednodušší. Navíc metro ve Vídni je jedno z nejpřehlednějších které jsem kdy viděl.

Lístek si koupíte v automatu ve stanici metra.

metro vídeň
Mapa – metro ve Vídni

3. Vídeň ubytování

Co se týče ubytování ve Vídni doporučuji dvě možnosti. Záleží na tom, zda-li chcete bydlet v hotelu, například se snídaní a jídlem a nebo si pronajmete celý byt a budete si sami vařit (případně si jídlo dovezete).

[alert-announce]Ušetřete díky cashback systému na ubytování a jakémkoliv dalším nakupování online. Registrace je zdarma a získáte ihned vstupní bonus 50 Kč. Navíc získate 10 % zpět z vaší objednávky například na Booking.com

 

[button-green url=“http://www.usetrito.cz/out/plnapenezenka“ target=“_blank“ position=“center“]Chci získat 10% slevu na Booking.com a 50 Kč bonus zdarma ![/button-green]

[/alert-announce]

Doporučujeme:

  • HotelyBooking.com
  • Byty a apartmányAirbnb.com ( Máme pro vás 500,- Kč bonus na první ubytování kdekoliv >> ZDE )
    • Článek o tom co je to služba Airbnb.com a jak funguje si můžete přečíst ZDE
    • Airbnb doporučuji pokud si plánujete vařit, nebo chystat jídlo. Kdybych plánoval příště výlet do Vídně, zkusil bych protentokrát Airbnb.com, výhoda je, že vidíte do čeho konkrétně jdete, kdežto hotely vám mohou dát jakýkoliv pokoj a častokrát je to jiné než na obrázku.

Moje zkušenost:

My jsme se ubytovali v hotelu Meninger v centru INFO ZDE za dobrou cenu 1 260,- Kč bez snídaně (snídaně extra byla za cca 150,- Kč) pokoj pro dva s manželskou postelí, koupelnou. Tento hotel mohu doporučit, check-in jsme měli večer okolo sedmé hodiny, vyřízeno bylo během 5 minut a mohli jsme se ubytovat, check-out ráno taky bez problému.

vánoční trhy vídeň
Ruské kolo v Prátru – Vánoční trhy Vídeň

Shrnutí a na kolik nás výlet výjde na jednu noc.

>> Zpáteční cesta autobusem Praha -> Vídeň = 760,- Kč (zobrazit jízdenku)

>> Ubytování přes Airbnb.com = do 1 300,- Kč (2-5 osob) -> pokud využijete bonus 500,- Kč na první ubytování ( ZDE ), celková cena se výrazně sníží a výjde vás to pouze na 800,- Kč !! (Pokud jedete ve dvou tak na každého 400,- !! )

>> Metro a doprava po městě = pokud vám nebude pršet, není problém jít pěšky, alespoň ušetříte a poznáte lépe město. Pokud chcete jet metrem, využíjte 24 – 48 hod jízdenku, která vás výjde na 205 – 359,- Kč.

Celkem = 1 160,- Kč na osobu.

Pokud budete cestovat ve Vídni metrem tak se vlezete do 1 500,- Kč za osobu.

Ve dvou lidech vás tento výlet do Vídně výjde do 3 tisíc korun, záleží jak moc hodláte utrácet.

 


Kam ve Vídni, aneb co všechno navštívit ?

Některé tipy na zajímavá místa jsem již zmínil. Určitě stojí za to si projít větší část Vídeňských vánočních trhů, tím si projdete i centrum Vídně, kde jsou krásné kostely a historické památky.

Za zmínku stojí i obří ruské kolo v Prátru.

Pokud rádi nakupujete, určitě neváhejte navštívit obchod Primark Vídeň, kde budete doslova jako v ráji. Po obchodním centru G3 Shopping, kde se Primark nachází, jen zřídkakdy potkáte někoho kdo si zrovna neponese plnou papírovou tašku s napísem Primark.

primark vídeň
Noční město Vídeň

Primark Vídeň, aneb jak se tam dostat ?

Z Vídně se do Primarku dostanete nejjednodušeji autobusem, který vás doveze zdarma do Primarku Vídeň (resp. do obchodního centra G3 Shopping) i zpět. Autobus jede z autobusové zastávky naproti metra na Floridsdorfu (Franz Jonas Platz, viz. mapka níže). Cesta trvá přibližně 15-20 minut.

Kde jsou vánoční trhy ve Vídni ? (Mapa)

Moje zkušenost:

My jsme navštívili konkrétně Vánoční vesničku na náměstí Marie Terezie a Vídeňské vánoční trhy u obřího ruského kola v Prátru. Zde si můžete dát originální Vídeňský punč, který vás výjde přibližně na 3 – 4 Eura, ať už s alkoholem, nebo bez, který dostanete do krásného hrnečku ve tvaru srdce s Vídeňským motivem. Hrneček stojí 3 EUR a platí se jako záloha, pokud ho vrátíte dostanete peníze zpět, ale většina lidí si ho nechává na památku.

Chcete se na něco zeptat ?

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nám napsat na naši Facebookovou stránku zprávu. Můžete nám napsat zde do Facebookového formuláře pod tímto odstavcem a nám to příjde rovnou do zpráv na Facebooku, kde vám také odpovím. Většinou odpovídám ihned do několika minut a můžu vám předat konkrétni tipy a rady, případně mé zkušenosti z Vídně :).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *