7 tipů jak ušetřit při nakupování !

0
1114
tipy jak ušetřit při nakupování

Obsah článku

Využíváte věrnostní karty ?

Pořiďtě si věrnostní karty a využívejte různé bonusy a slevové kódy. Častokrát díky tomuto ušetříte nemalou částku ročně.

Něco podobného funguje i online. Jedna z možností je sledovat náš web Ušetřito.cz, kde přidáváme aktuální zajímave akce, slevy a postupy, nebo využíjte cashbackového systému PlnáPeněženka.cz, která vám ušetří peníze tím, že vám vrátí z každého nákupu určité procenta. Jediné co je třeba udělat je přes jejich web přejít na obchod ve kterém plánujete něco koupit. Já osobně na tomto systému ušetřím měsíčně několik stovek a mohu vřele doporučit.tipy jak usetrit slevy nakupovani slevove kody zdarma

Děláte si před nákupem nákupní seznam ?

Vždy než půjdete nakupovat, sepište si jen ty nejdůležitější věci, které potřebujete koupit. Vyvarujete se takto zbytečnému utrácení na víc.

jak ušetřit při nakupování

Kupujete vždy jen to nejlevnější zboží ?

Ne vždy je nejlepší kupovat to nejlevnější. Jak se říká: „Nejsme tak bohatí, abychom jsme mohli utrácet za levné věci“. Při nakupování hlavně spotřebičů a elektroniky, vsaďte raději na kvalitu. V dlouhodobém horizontu se vám to vyplatí a ušetříte.

jak ušetřit při nakupování

Kouříte ?

  • 1 týden = 7 x 64 Kč = 447 Kč
  • 1 měsíc = 30 x 64 Kč = 1.920 Kč
  • 1 rok = 365 x 64 Kč = 23.360 Kč
  • 10 let  = 3650 x 64  = 233.600 Kč

V této ceně nejsou započítany další výdaje jako zápalky, zapalovače, případně pokud jezdíte autem do trafiky/obchodu tak i benzín, dostaneme se na cenu 25 000 Kč ročně. Pokud kouříte připravíte se zbytečně každý rok o dovolenou na Kanárských ostrovech pro dva na 10 dní a to nemluví o tom, že si nevratně poškozujete zdraví a zkracujete délku života.

jak ušetřit při nakupování

Chystáte se na dovolenou ?

Pokud se chystáte na dovolenou doporučujeme směnit peníze ještě v ČR, vyhnete se tak velkým poplatkům.

Případně využíjte www.revolut.com jedná se o virtuální platební kartu, výběry kdekoliv na světě zdarma, výborné kurzy, žádné poplatky a pošlou vám ji kdekoliv na světě.

Pro levné letenky a cestování doporučujeme sledovat portál www.cestujlevne.com.

Pokud chcete získat 500 kč bonus na ubytování kdekoliv po světě přes Airbnb, klikněte zde.

jak ušetřit při nakupování

Spoříte ?

Minimálně 5 – 10% z každé výplaty posílejte na spořící účet. Budete mít takto našetřený „finanční polštář“ pro nepředvídatelné výdaje.

Pro spořící účet doporučujeme bezplatný účet u mBank kde momentálně dostanete 500 Kč jako bonus za založení zcela zdarma.

jak ušetřit při nakupování

Spotřebiče a energetická třída ?

Vybírejte spotřebiče s energetickou třídou, která je nejnižší. Ty nejúspornější spadají do třídy A+ až A+++.

Pokud plánujete nákup elektrospotřebičů a chcete ušetřit, nakupte prostřednictvím tohoto rozcestníku, který vám za každý nákup vrátí část peněz zpět.

jak ušetřit při nakupování

Rate this post

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno