7 tipů jak ušetřit při nakupování !

tipy jak ušetřit při nakupování

Využíváte věrnostní karty ?

Pořiďtě si věrnostní karty a využívejte různé bonusy a slevové kódy. Častokrát díky tomuto ušetříte nemalou částku ročně.

Něco podobného funguje i online. Jedna z možností je sledovat náš web Ušetřito.cz, kde přidáváme aktuální zajímave akce, slevy a postupy, nebo využíjte cashbackového systému PlnáPeněženka.cz, která vám ušetří peníze tím, že vám vrátí z každého nákupu určité procenta. Jediné co je třeba udělat je přes jejich web přejít na obchod ve kterém plánujete něco koupit. Já osobně na tomto systému ušetřím měsíčně několik stovek a mohu vřele doporučit.tipy jak usetrit slevy nakupovani slevove kody zdarma

Děláte si před nákupem nákupní seznam ?

Vždy než půjdete nakupovat, sepište si jen ty nejdůležitější věci, které potřebujete koupit. Vyvarujete se takto zbytečnému utrácení na víc.

jak ušetřit při nakupování

Kupujete vždy jen to nejlevnější zboží ?

Ne vždy je nejlepší kupovat to nejlevnější. Jak se říká: „Nejsme tak bohatí, abychom jsme mohli utrácet za levné věci“. Při nakupování hlavně spotřebičů a elektroniky, vsaďte raději na kvalitu. V dlouhodobém horizontu se vám to vyplatí a ušetříte.

jak ušetřit při nakupování

Kouříte ?

  • 1 týden = 7 x 64 Kč = 447 Kč
  • 1 měsíc = 30 x 64 Kč = 1.920 Kč
  • 1 rok = 365 x 64 Kč = 23.360 Kč
  • 10 let  = 3650 x 64  = 233.600 Kč

V této ceně nejsou započítany další výdaje jako zápalky, zapalovače, případně pokud jezdíte autem do trafiky/obchodu tak i benzín, dostaneme se na cenu 25 000 Kč ročně. Pokud kouříte připravíte se zbytečně každý rok o dovolenou na Kanárských ostrovech pro dva na 10 dní a to nemluví o tom, že si nevratně poškozujete zdraví a zkracujete délku života.

jak ušetřit při nakupování

Chystáte se na dovolenou ?

Pokud se chystáte na dovolenou doporučujeme směnit peníze ještě v ČR, vyhnete se tak velkým poplatkům.

Případně využíjte www.revolut.com jedná se o virtuální platební kartu, výběry kdekoliv na světě zdarma, výborné kurzy, žádné poplatky a pošlou vám ji kdekoliv na světě.

Pro levné letenky a cestování doporučujeme sledovat portál www.cestujlevne.com.

Pokud chcete získat 500 kč bonus na ubytování kdekoliv po světě přes Airbnb, klikněte zde.

jak ušetřit při nakupování

Spoříte ?

Minimálně 5 – 10% z každé výplaty posílejte na spořící účet. Budete mít takto našetřený „finanční polštář“ pro nepředvídatelné výdaje.

Pro spořící účet doporučujeme bezplatný účet u mBank kde momentálně dostanete 500 Kč jako bonus za založení zcela zdarma.

jak ušetřit při nakupování

Spotřebiče a energetická třída ?

Vybírejte spotřebiče s energetickou třídou, která je nejnižší. Ty nejúspornější spadají do třídy A+ až A+++.

Pokud plánujete nákup elektrospotřebičů a chcete ušetřit, nakupte prostřednictvím tohoto rozcestníku, který vám za každý nákup vrátí část peněz zpět.

jak ušetřit při nakupování

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *