Levné tisknutí není jen chimérou

Spousta lidí chodí tisknout k sousedovi, případně do knihovny. A zcela zbytečně, jelikož tiskárny se dnes dají sehnat doslova za pár tisícovek, a to i kvalitnější verze. Pokud tedy potřebujete tisknout v pravidelných intervalech, koupě vhodného přístroje je nejlepší možností.

I cenově zajímavé modely mohou být dostatečně kvalitní

Hodně laiků si myslí, že tím nejzásadnějším rozdílem mezi jednotlivými druhy tiskáren je možnost či naopak neschopnost tisknout barevně. Ano, potřebujete-li mít barevný tisk, jedná se o nejdůležitější vlastnost, nicméně existují i další aspekty, na které byste měli brát při výběru zřetel. Jedním z nich je i rychlost tisku.

Šnečí tempo je snesitelné pouze v případech, kdy tisknete pouze pár stránek. Při nutnosti dostat na papír třeba seminární práci či dokonce celou knihu je nezbytná laserová tiskárna, jinak si zatraceně dlouho počkáte, než bude vše hotové.

Zajímavou možností je i oboustranný tisk, což je doplněk, který ani zdaleka nenabízí každý stroj. Během vyššího každodenního zatížení tiskárny jde ovšem o vysoce užitečnou vlastnost, jelikož si tím snížíte spotřebu papíru zhruba na polovinu.

Skvělé je, že při současných cenách můžete mít tiskárnu s celou řadou užitečných funkcí, aniž byste byli nuceni sáhnout pořádně hluboko do portmonky. Je tu však jeden háček ve formě originálních tonerů.

Nepoznáte rozdíl

Originální náplně jsou totiž docela drahé. A je celkem jedno, jaký model tiskárny doma máte. Vždycky budete za originál platit majlant. Jsou zde však i levnější varianty, a sice kompatibilní tonery.

Většina z nich je k nerozeznání od originálů, a to všech ohledech. Musíte si však vybrat správný typ, které přesně pasuje do vašeho modelu tiskárny.

Zajímavou možností je i renovace tonerů. Víceméně jde o znovunaplnění cartridge tiskařským práškem. Jedná se o levné a zároveň ekologické řešení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *