Mějte svůj majetek pod kontrolou aneb 4 tipy, které vám pomohou přežít zimu

 

Mrazivé počasí dokáže pěkně potrápit. A i když nenastane žádná nečekaná událost, dokáže zima vlézt nejen za nehty, ale i do peněz. Mráz za okny ještě nějakou chvíli potrvá, přinášíme proto několik tipů, jak to udělat, abyste ušetřili nejen své nervy, ale i výdaje za teplo a energii.

Chytrá čidla během zimy zatopí i ušetří

Účty za energie rozhodně nejsou zanedbatelnou položkou v rodinném rozpočtu. Bez světla, elektřiny, tepla a teplé vody se ovšem neobejdeme, takže nezbývá než myslet na to, jak uspořit. Jednou z cest je samozřejmě výběr vhodného dodavatele energií. Možností je v dnešní době celá řada, a pokud jsme ochotni věnovat svůj čas výběru toho nejvhodnějšího, můžeme ušetřit slušnou částku. Další cesta, jak zmenšit náklady, vede přes prvky chytré domácnosti.

V zimě je to především topení, které tahá peníze z rodinné pokladny. Šikovná čidla a termostaty umí automaticky řídit na dálku teplotu v domě i v každém pokoji zvlášť, stejně jako načasovat, kdy se má topení zapnout. Pokud máte v rámci řešení chytré domácnosti nebo třeba alarmu čidla na oknech, topení se samo vypne, pokud systém zaznamená otevřené okno, a vy tak zabráníte plýtvání. Moderní systémy (např. alarm od Jablotronu) umí kromě zabezpečení domova ovládat v domácnosti nejen topení, okna, ale třeba i světla a řídit je lze na dálku – přes mobilní aplikaci. Váš domov tak bude nejen úsporný a bezpečný, ale zároveň vždy příjemně vytopený.
 

Návrat „z tepla do tepla“

Pokud tak jako zhruba 60 % Čechů vyrážíte v zimě na dovolenou, ať už za teplem, nebo na hory za bohatou sněhovou nadílkou, chcete po návratu z prázdnin najít domov ideálně v takovém stavu, v jakém jste ho zanechali. Nezbytná je tak ochrana před nezvanými návštěvami – tu zastane alarm, který pohlídá okna i dveře. Moderní zabezpečovací systémy navíc díky čidlům umí zajistit i stabilní teplotu během vaší nepřítomnosti nebo zatopit těsně předtím, než se vrátíte.

Tip: Pokud odjíždíte na dovolenou, hodí se vám automatické rozsvícení světel v určitou hodinu jako ochrana před zloději. Byt nebo dům tak působí, jako by byl někdo doma. Stejně tak se hodí, aby se vám při příchodu domů automaticky osvětlila příchodová cesta nebo příjezd z garáže.

Chata pod dozorem i během zimy

Ať už máte chatu pouze sezonní, nebo ji využíváte po celý rok, i tady chytrá čidla dokážou udělat velkou službu. Kdo zažil pozdně večerní příjezd do vymrzlého stavení, ten určitě ocení termostat, který na dálku dokáže zapnout topení právě včas, abyste přijeli pěkně do tepla. To vše přes aplikaci (např. MyJablotron), která zajistí i okna a dveře před nezvanými návštěvníky a díky záplavovému nebo kouřovému detektoru ochrání váš druhý domov před řáděním živlů. Vše na dálku, aniž byste museli jezdit chatu kontrolovat nebo o to museli žádat sousedy.

Své auto nenechte zamrznout

Během zimních měsíců je ale třeba myslet i na váš vůz, hlavně v případě, nejezdíte-li s ním denně. Parkujete-li v garáži, můžete být bez obav, ale pokud máte parkovací místo na ulici, můžou vám venkovní mrazy pěkně zkomplikovat situaci. Stačí totiž pár kapek vody nebo sněhových vloček, které se dostanou do těsnění dveří, a do auta se jen tak nedostanete. Těsnění totiž po odstavení vozu a jeho vychladnutí při teplotách pod bodem mrazu přimrzává. A co teď? Otevřít dveře silou rozhodně není cesta, riskujete poškození těsnění nebo kliky. Odborníci nedoporučují ani polévání vodou či rozmrazování zapalovačem. Řešením je speciální rozmrazovač, který má velikost klíčenky a problém s ním vyřešíte opravdu během chviličky. Pomoci vám může i asistenční služba vaší pojišťovny.

Prevence je přitom jednoduchá – stačí před zimou dostatečně lubrikovat těsnění po celé jeho délce vhodným přípravkem. Ideální je takový lubrikant, který nepoškozuje žádné materiály a nezamrzá až do -80 °C. Stejně tak se vyplatí ošetřit veškeré panty a mechanismy zámků. Nezapomeňte ani na panty a vzpěry pátých dveří, u mnohých aut se v těchto místech voda a vlhkost drží více.

TIP: Domov v bezpečí

Ať už jste na dovolené, v práci, nebo jste si jen odskočili na návštěvu, díky mobilní a webové aplikaci MyJABLOTRON budete mít vždy stoprocentní přehled o tom, co se u vás doma děje. Prostřednictvím aplikace můžete ovládat alarm i zařízení a spotřebiče v domě na dálku. Díky tomu se tak už nikdy nebudete muset obávat příjezdu do studeného, nevytopeného bytu nebo nezavřených garážových vrat. S alarmem JABLOTRON 100 můžete zapínat a vypínat spotřebiče, ovládat topení, otevírat garáž probliknutím dálkovými světly či nastavovat automatické rozsvícení při příchodu domů i osvětlení příjezdové cesty. Vždy si navíc můžete vybrat, jak pro vás bude nejpohodlnější svůj domov ovládat. Pomocí přehledné klávesnice se segmenty, prostřednictvím mobilní nebo webové aplikace či klíčenkou.

 

Pro více informací navštivte www.jablotron.com

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *