Moderní kanceláře potřebují moderní tisk. Pronájem tiskáren vám poskytne řadu výhod

Tisk, kopírování, skenování, to je základ každé kancelářské práce. A protože každá kancelář chce pracovat co nejefektivněji a vykazovat maximální možnou produktivitu, pro tyto činnosti je nutné používat moderní a efektivní zařízení jako jsou multifunkční tiskárny.

Požadavky na tiskárnu bývají v různých kancelářích odlišné. Někdo požaduje co nejlevnější tisk, pro jiné je důležitější množství funkcí. Trendy ve světě moderního tisku hovoří o následujících požadavcích. Multifunkční tiskárny je všechny splňují.

Co moderní kancelář od tiskárny potřebuje?

Vliv na efektivitu práce má už to, kam tiskárnu umístíte a jak bude vypadat. Je nutné, aby nijak nepřekážela, byl k ní dobrý přístup ze všech pracovních míst a v ideálním případě zabírala minimum prostoru. Pro kanceláře, kde se šetří každým čtverečním centimetrem, je dobrou zprávou, že existují i multifunkční tiskárny s rozměry menšími než 50 cm (50 x 50 x 50 cm).

Tím nejdůležitějším parametrem je ale stále kvalita tisku. Tiskárna by měla umět tisknout v jakékoliv barvě a oboustranně. Inkoust (pokud se bavíme o inkoustových multifunkčních tiskárnách) by měl být odolný proti blednutí a rozmazání. Tiskárna musí umět pracovat s různými typy papírů.

To jsou vše základní vlastnosti dobré tiskárny. K tomu přidejme i schopnost zpracovávat více tiskových úloh zároveň. Je tak možné zároveň tisknout a skenovat, což se hodí zejména ve velkých kancelářích, kde je tiskárna hojně využívána. Chytrým skenováním navíc zvýšíte produktivitu práce, a to až o 20 %. Více v tomto článku.

Produktivita, automatizace a vzdálený tisk

Stejně jako od všeho ostatního vybavení kanceláře je od tiskárny požadovaná maximální produktivita. Multifunkční tiskárna tak může poskytovat oboustranné skenování při jednom průchodu papíru a za minutu zvládne vytisknout 55 papírů velikosti A4.

Moderní společnosti také čím dál více podporují automatizaci, a to nejen ve výrobě, ale i kancelářských procesech. To, že multifunkční tiskárny zvládají automatizaci tiskových služeb a úloh, jako například proces automatické fakturace nebo jsou vybaveny funkcí elektronické výměny informací či přes ně můžete sdílet obchodní a marketingové informace, ukládat naskenované dokumenty do předem definovaných adresářů a cloudových účtů apod., pomáhá k vyšší produktivitě kancelářské práce.

S tím, jak je v dnešní době rozšířená práce na dálku, musí tiskárny zvládat zpracovávat požadavky odkudkoliv. Lze tak kromě USB tisknout i přes Wi-Fi nebo NFC. Tiskárny zvládají i tisk do emailu na vzdálenou tiskárnu.

Ekonomický provoz

Poslední, nikoliv však nijak podřadné, jsou ekologické a ekonomické požadavky. Multifunkční tiskárny jsou dnes schopné pracovat se stejnou spotřebou elektrické energie jako má jedna 100W žárovka.

Pronájem vám ušetří až 50 % nákladů na tiskárnu

Každý, kdo si chce dnes pořídit tiskárnu však neřeší pouze kolik stojí jedna A4 barevného či černobílého textu. Mnohem více ho zajímají celkové náklady na vlastnictví. A zde lze velmi výrazně ušetřit s pronájmem tiskárny. Ne vždy se totiž vyplatí tiskárnu hned kupovat, už jen proto, že jde o vysokou jednorázovou investici.

Společnost TOMADOS, která se zabývá poskytováním tiskových služeb a nabízí pronájem multifunkčních tiskáren. Stačí si jen vybrat tiskárnu dle vašich potřeb a platit měsíční nájemné. V ceně je zahrnutý také spotřební materiál (tonery, náhradní díly) a služby v podobě údržby a servisu v případě jakékoliv poruchy. Celkově tak s pronájmem ušetříte až 50 % nákladů oproti zakoupení tiskárny nové. Více o finanční úspoře si můžete přečíst v našem článku zde.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *