Poradíme, podle čeho se řídit při koupi interiérových dveří a jak ušetřit

 

Zařizovat nebo rekonstruovat domácnost je proces, který zahrnuje spoustu dílčích kroků. Jedním z nich je i výběr vhodných dveří. Je třeba myslet na celou řadu věcí – např. na to, že pro každou místnost se hodí trochu jiný typ, dále pak na rozměry, způsob otevírání a další parametry. Vybrali jsme několik základních rad a tipů, které by se vám mohly hodit v okamžiku, kdy budete vybírat nové interiérové dveře.

Obsah článku

Na co se při výběru dveří do interiéru zaměřit?

Je toho více – určitě neřešte pouze vzhled dveří (i když i ten je důležitý), ale důkladně si rozmyslete především, jaký typ dveří do jednotlivých místností chcete – otočné či posuvné, jednokřídlé nebo dvoukřídlé, plné nebo prosklené, levé nebo pravé, falcové či bezfalcové apod. Pokud si nebudete vědět rady, raději se poraďte s odborníkem – špatně zvolené dveře mohou zbytečně zhoršit komfort vašeho bydlení.

Prodejců, nabízejících dveře do domácnosti, je na trhu celá řada. U společnosti Plancher si kromě nákupu dveří můžete zajistit i jejich odbornou montáž, samozřejmostí je i odborné poradenství. Navštívit také můžete vzorkovnu společnosti na adrese Lovosická 439/42, 190 00 Praha 9 (návštěva je možná pouze po předchozí telefonické domluvě).

Klíčová je volba správného typu dveří

Hlavní je vybrat ten správný typ – interiérové dveře dělíme podle několika parametrů:

  • Podle otevírání na klasické otočné, posuvné (podél stěny, do pouzdra) nebo skládací.
  • Dále se dveře dělí na jednokřídlé a dvoukřídlé.
  • Vybírat lze také mezi plnými a prosklenými (plné se hodí především na WC, do koupelny apod., naopak třeba v obýváku nebo jiných prostorách lze využít i prosklené interiérové dveře).
  • Pokud máte rádi moderní design, možná vás zaujmou bezfalcové dveře, jež jsou alternativou vůči klasickým falcovým.

Důležité je vybrat ty správné rozměry

Myslet musíte samozřejmě také na rozměry – to platí zejména u stavby nového domu, ale i při nákupu nových dveří do bytu. Pokud potřebujete širší dveře, mohou být řešením dvoukřídlé interiérové dveře – ty mívají šířku 120 cm až 200 cm. Naopak klasické jednokřídlé mají většinou šířku od 60 do 110 cm.

Další otázkou je povrchová úprava dveří a jejich výplň

Povrchovou úpravu hodně lidí vůbec neřeší, přitom je to dost důležitá věc, zejména u některých prostorů. Například pro místnosti se zvýšenou vlhkostí, jako jsou koupelny, je třeba volit jiné úpravy a materiály než u obývacích nebo dětských pokojů. Mezi nejčastější povrchové úpravy dveří patří CPL laminát, lak, dýha, fólie a masiv. Nejlevnější jsou zpravidla foliové dveře, naopak nejvíce si připlatíte za interiérové dveře z poctivého masivního dřeva. Mezi nejodolnější a nejoblíbenější patří laminátové dveře, o kterých si můžete přečíst více v tomto článku.

Co se týká výplně, tak i v jejím případě jde o docela důležité rozhodnutí – výplň totiž určuje odolnost a životnost dveří a zásadní roli hraje také v regulaci hluku. K nejběžnějším výplním, jež se používají pro interiérové dveře, patří voština, dřevotříska (plná nebo děrovaná), PUR deska, masiv, případně jiné speciální výplně.

Voština představuje nejméně odolnou výplň a je lepší ji využít u méně využívaných dveří. O něco odolnější je děrovaná dřevotříska, která je univerzální výplní hodící se všude. Plná dřevotříska představuje už velmi odolný typ výplně, stejně jako PUR deska. Velmi odolný je i masiv, který se ale nehodí k místnostem s vyšší vlhkostí. Speciální výplně pak zajišťují termoizolaci, odolnost proti zvýšené vlhkosti nebo výkyvům teplot.

Myslete i na design a zvolte vhodnou barvu, jež bude ladit s interiérem

U dveří sice lidé tolik design neřeší, ale byla by škoda pořídit si nové interiérové dveře, které by pak vůbec neladily s danou místností. Vybrat se dá z docela široké nabídky, kde převažují spíše přírodní dekory – zejména motivy dřeva apod. Velmi oblíbené jsou klasické bílé interiérové dveře. Pokud si nejste jistí, zkuste se poradit třeba s odborníkem na bytový design – určitě vám poradí tak, že budete spokojení.

A jakou značku dveří si vybrat a jak ušetřit?

Chcete pořídit kvalitní interiérové dveře a ušetřit? Pak by vám rozhodně neměla uniknout nabídka akčních setů, které pravidelně nabízí společnost Plancher. A co že akční set obsahuje? Nejen dveře, ale také kliku nebo zárubně zdarma (dle aktuální akce). Rozhodně se ani v případě akčních setů nemusíte bát malého výběru, vybírat můžete mezi celou řadou dekorů a v nabídce jsou jak dveře plné, tak ty prosklené a také otočné a posuvné. Velice oblíbené jsou dveře značek Porta a Verte Doors, Invado, Vasco a Erkado. Zakoupit je můžete tady.

 

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *