Možnosti financování nového bydlení

Uvažujete o koupi vlastního bytu či rodinného domu? Krásná představa. Když nemusíte řešit finanční prostředky, je koupě nového bytu či rodinného domu velice jednoduchou záležitostí. Jestliže vám však prostředky na koupi nemovitosti chybí, je nutné získat úvěr, samozřejmě nejlépe za co nejvýhodnějších podmínek. Protože se jedná o poměrně velké peníze, je důležité vše pečlivě zvážit a zvolit skutečně ten nejlepší typ úvěru.

Obsah článku

Hypoteční úvěr od banky

Ano je to tak, nejběžnějším a nejméně rizikovým úvěrem na profinancování vašeho nového bydlení, a to i v rámci developerských projektů v Praze, bývá obvykle hypoteční úvěr. Ten však v současnosti skýtá jistá úskalí, protože na rozdíl od let minulých, kdy nebylo pro většinu žadatelů problém získat hypotéku, dnes díky zpřísněným pravidlům, řada rodin na hypotéku nedosáhne.

Novým rozhodnutím ČNB se žadatelům od října 2018 situace ještě zkomplikuje, jelikož pravidla budou ještě přísnější. Pojďme se ale podívat na samotnou hypotéku, kterou ovlivňuje řada důležitých parametrů, jež je nutné hned na samém počátku pečlivě posoudit. Nejdůležitějším je výše úrokové sazby, ale jsou zde i další klíčové faktory. Z dlouhodobého hlediska je podstatná například i délka fixace úrokové sazby, doba splácení a i další podmínky, například poplatky za poskytnutí hypotečního úvěru nebo možnost snížení či zvýšení splátek.

Jeden z developerských projektů, který nabízí příjemné bydlení, se nachází na Barrandově.

Příklad hypotéky s konkrétními čísly v roce 2018

Na začátek si uděláme krátké zadání a vytvoříme si obrysy možné hypotéky na malý startovací byt. Od banky získáte úvěr do výše 80 % s výhodnou úrokovou sazbou 2,49 % p. a., k tomu garanci maximální úrokové sazby po celou dobu splácení. Doba splácení je 30 let a platíte měsíčně. V číslech to vypadá následovně. Hodnota vaše nového bytu je 2,5 milionu korun, banka vám poskytne 2 miliony korun, vaše vložená částka činí 500 tisíc. Jak bude tedy vypadat vaše měsíční splátka? Za těchto podmínek budete platit 7900 korun.

FINEP nabízí i další možnosti financování vašeho bydlení

V současné době, kdy získat hypotéku od banky je čím dál tím komplikovanější záležitostí, společnost FINEP připravila pro své klienty zajímavou nabídku. Jedná se o komplexní řešení finančních služeb. Vzhledem k silné pozici na českém trhu a nadstandardně dobrým vztahům s bankami je FINEP schopen prostřednictvím svých finančních konzultantů vyjednat s finančními institucemi velice výhodné podmínky hypotéky. Výhodou této služby je, že vám odpadne zdlouhavé jednání s bankami a získáte výhodnější hypotéku. Tyto služby společnosti FINEP jsou navíc zcela zdarma.

Finanční poradci FINEP umí sjednat velice výhodné podmínky na hypotéku.

Přejeme vám, abyste si vybrali pro realizaci vaší hypotéky tu nejlepší banku, která vám nabídne skutečně výhodné podmínky nebo využili finančních služeb společnosti FINEP.

5/5 - (3 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *