Musíte řešit stavební povolení na pergolu, nebo to jde i bez něj?

Nejdříve je nutné vzít v potaz, že pergoly přichází v celé řadě různých variant. Populární jsou hlavně provedení se stahovací střechou, která nevyžadují žádné zvláštní povolení. Těsně v závěsu jsou bioklimatická řešení, u nichž už je však nutné počítat s návštěvou stavebního úřadu. Jak je to možné?

Stavební povolení na pergolu se totiž řídí několika poměrně jednoduchými pravidly. Hlavním z nich je pevné zastřešení. Za zmínku stojí i propojení s vaším domem či konstrukce dimenzovaná na udržení sněhu. Bude-li stavba splňovat některý z daných bodů, jste povinní získat svolení příslušných orgánů.

Buďte v klidu

Je nám jasné, že málokdo chce ztrácet čas návštěvou úřadů a vyřizováním administrativy. Přesně proto je vhodné nechat si namontovat již zmíněnou pergolu se stahovací střechou. Na tuto oblast se specializuje třeba oblíbená společnost Atypy, jež vyrábí hliníkové konstrukce se střechou z třívrstvého PVC.

Stahování je vyřešené díky dálkově ovládanému motoru, zatímco samotná střecha je 100% odolná vůči dešti i silnému větru. Velkou výhodou je velmi rychlá výstavba, stejně jako možnost vytvoření pergoly na míru vašim požadavkům.

Pohled na vlastní oči vydá za tisíce slov, a tak si nenechte ujít návštěvu webových stránek pod výše vloženými odkazy. Na základě fotografií ihned zjistíte, jaké možnosti se před vámi otevírají. Zároveň se v mžiku dozvíte, jak celý proces probíhá a co vše vaše nové zastřešení zvládne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *