Ne všechna krmiva pro psy jsou srovnatelná

Mnozí lidé se snaží svému čtyřnohému kamarádovi dávat to nejlepší a v domnění, že jednají správně, vždy v obchodě sáhnou po nějakém drahém krmení. Vysoká cena ovšem nemusí být vždy zárukou kvality. A jak tedy poznat dobré krmivo?

Obsah článku

Jaké krmivo je nejlepší?

Doporučit jedno dobré krmivo není možné. Různá plemena psů mají jiné požadavky, potřeby mazlíčků se liší podle věku a rozdíl je také v tom, zda je pejsek spíš domácím povalečem nebo neposedou, který celé odpoledne běhá po zahradě.

Konkrétního výrobce krmiv už doporučit lze. Lidé si chválí zejména značky Taste of The Wild, Essential Foods, Magnusson a podobně. U všech těchto jmenovaných výrobců najdete balení vhodná pro štěňátka, dospělé pejsky, aktivní psy atd. Chybu s nimi určitě neuděláte, ale nikdo vám neříká, že musíte kupovat vyloženě tyto značky. Na trhu je celá řada dalších kvalitních výrobců, jen se musíte naučit rozpoznat je.

Čtěte, co krmivo obsahuje

Dobrým ukazatelem kvality je složení krmiva. Přestože je zdlouhavé číst všechny etikety, na začátku si tu chvilku udělejte. Pak už můžete psa krmit osvědčenou značkou, protože čtyřnozí mazlíčci stejně nemají rádi střídání potravy. Naopak je lepší konzistentní strava, mají totiž kratší střevo, a to se musí na novou potravu adaptovat. Teprve po 7 až 14 dnech začíná být pejsek schopný vstřebávat všechny živiny, tak proč ho pořád mučit zvykáním si na nové jídlo?

Ve složení krmiva byste měli hledat především maso, čím větší podíl ho tam bude, tím lépe. Naopak není vhodné, aby granule pro psy obsahovaly obilniny, které pejsci nejsou schopní dobře strávit. Důležité jsou i bílkoviny, nicméně většina výrobců jejich procentuální zastoupení vůbec neuvádí, minerální látky a vitamíny.

Známá krmiva nemusí být nejlepší

Kromě orientování se pouze podle ceny zapomeňte také na reklamní tahy výrobců. Dobrá reklama dokáže prodat cokoliv, ať už je to kvalitní, či nikoliv. Chytlavý slogan ještě nemusí znamenat, že se jedná o dobrý výrobek.

Ze začátku bude možná nejvhodnější koupit více menších balení od různých značek a sledovat, co pejskovi více chutná.

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *