Operativní leasing

Operativní leasing je poměrně nový způsob, jak si pořídit vůz s minimálními pořizovacími náklady. Zájem o něj roste mezi Čechy velmi rychle díky možnosti snadno získat automobil do užívání na libovolně dlouhou dobu.

Co je operativní leasing ?

Operativní leasing se podobá klasickému pronájmu vozu, kdy si klient nechce vůz kupovat. Uzavírá se na krátkou dobu, která je kratší, než je doba životnosti vozu a doba jeho odepisování dle platné legislativy. Zájemce o vůz si může vybrat z nabídky leasingové společnosti konkrétní model, sjedná si potřebnou délku pronájmu. Po skončení této doby zůstává vůz majetkem leasingové společnosti, tedy pronajímatele. Délka pronájmu není omezena, můžete si vůz pronajmout na půl roku i na pět let. V minulosti byl operativní leasing výhradně pro podnikatele, dnes tuto možnost využívají i soukromé osoby. Splátky operativního leasingu zpravidla zahrnují amortizaci vozu, pojištění, dálniční známku, administrativní poplatek, náklady na pravidelný servis.

Kdy využít operativní leasing?

V případě, že potřebujete vůz, ale nemáte potřebné finanční prostředky, je to jeden ze způsobu, jak si vůz pořídit.  Tento způsob financování vozu se hodí také v případě, že potřebujete auto jen na krátkou dobu a jeho nákup by pro vás byl zbytečnou investicí.

V případě, že chcete mít k dispozici vůz na delší dobu a bez jakýchkoliv rizik spojených s jeho financováním či provozem, využijte firmu HERTZ lease, která vám umožní v případě potřeby vozy průběžně obměňovat, stará se o veškerý servis i administrativu. Oblíbený vůz můžete po skončení leasingové smlouvy za zůstatkovou cenu odkoupit. Měsíční splátka je fixní po celou dobu trvání nájemního vztahu, tudíž se nemusíte obávat nečekaného navyšování, které by narušilo váš rozpočet. Za pár minut můžete mít k dispozici vůz podle svých potřeb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *