Proč jít do hypotéky ?

Pořídit si vlastní bydlení za pomoci hypotéky nebo zůstat v nájmu? To je dilema, které řeší každý den řada lidí. Hypoteční úvěr je nejčastější způsob, kterým lidé řeší finance na nákup nemovitosti. Přinášíme vám pár důvodů, proč jít do hypotéky.

Hypotéka vám dává jistotu bydlení

Hypotéka je vhodná pro ty, kdo už ví, co chtějí od života, mají stabilní práci, případně už mají rodinu. Mnozí zastávají názor, že hypotéka jsou zbytečně vyhozené peníze. Je to pravda jen částečně. Splátkami hypotéky si postupně kupujeme jistotu bydlení, že nás za dva, tři či dvacet let nikdo nevystěhuje a nakonec bude tato jistota našim majetkem. Tou jistotou je myšlena nemovitost, kterou jsme si na hypotéku pořídili. Pokud bydlíte v nájmu, výpověď smlouvy ze strany majitele nad vámi visí neustále.

Hypotéka je investice do nemovitosti

Do nemovitosti je potřeba neustále investovat, opravovat ji, případně časem zrekonstruovat. Pokud jste vlastníkem nemovitosti která je ve vhodné lokalitě a staráte se o ni, máte jistotu, že se cena domu či bytu časem zvýší a vy na tom naopak vyděláte. Výhodou je také možnost předělávat byt či dům dle svých potřeb, to u nájmu obvykle nelze.

Rovněž můžete nemovitost pronajímat, kdy nastavíte výši nájemného tak, že bude převyšovat měsíční splátku v bance. S tímto vám může pomoci hypotéční specialista Lukáš Štork. Nemovitost jako investici si dnes pořizuje stále více rodin, čímž získají pasivní příjem.

Pořízením bytu na hypotéku sice neplatíte nájem, ale často je potřeba přispívat do fondu oprav. Pokud si na hypotéku pořídíte nízkoenergetický dům, nemusíte platit nájem, ani přispívat do fondu oprav, ale v případě, že se rozbije například kotel nebo vám zatéká střechou, hradíte náklady ze svého.

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *