Pánská saka

Pánské sako je jeden z nejsložitějších produktů a vybrat si správně není jednoduché. Liší se od sebe formální a sportovní střih, jednotlivé detaily i materiál. Pokud se oblékáte rádi elegantně, nesmí vám sako chybět v šatníku.

Jak si vybrat pánské sako

Vybrat si stylové sako můžete v kamenných obchodech i na internetu, kde najdete celou řadu modelů a oblíbených slim fit střihů. Je však potřeba řádně zkoušet, případně přeměřovat. Vhodná délka je asi patnáct centimetrů pod pas, sako má dokonale sedět v ramenou a šíře zad musí odpovídat šíři zadního dílu. I když natrefíte na sebehezčí model, nekupujte jej, pokud je vám velký. Co se týče střihu, nosí se užší, kratší a vypasovaná saka.

Společenské sako musí mít také správnou délku rukávu, která končí jeden centimetr nad zápěstím. Vkusně tak odhalíte manžetu košile. Materiál vybírejte tak, aby lichotil vaší postavě. Máte-li větší obvod pasu, pak volte sako s podélným pruhem. Štíhlý muž by měl sáhnout po jednobarevném modelu se zajímavým prvkem, jako například ozdobnými knoflíky. Na temně modrém saku vyniknou zlaté knoflíčky, na šedém saku modré, případně černé. Nezapomeňte pak na výraznou košili nebo boty, kterými outfit dotáhnete do dokonalosti. Chystáte-li se na ples, pak volte barvy jako je černá, antracitová, tmavě šedá.

Tradiční sako využijete na formální příležitosti, nejčastěji je součástí obleku. Vyrábí se z vlny a jejích příměsí, případně bavlny a umělých materiálů.  Moderní sako můžete kombinovat s džínami a vytvořit si tak uvolněný ležérní styl pro volný čas i na rande. K pánskému saku vždy vybírejte košili s dlouhým rukávem,  a to i v letních měsících. Nezapomeňte ze zakoupeného modelu sundat veškeré nášivky i štítky. Ozdobné patky na kapsách nezasouvejte do kapes.

  • Více informací najdete zde http://taxido.cz/panske-spolecenske-obleky/panska-saka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *