Proč si na rizikové kácení stromů objednat profesionály?

Kvalifikovaní pracovníci ze společnosti RIKAST za vás vykonají nebezpečné práce ve výškách. Pokud bydlíte v blízkosti moravské metropole, rizikové kácení stromů Brno vám pomůže se zbavit příliš vzrostlých stromů na vaší zahradě. Vzhledem k tomu, že se jedná o psychicky a fyzicky náročnou činnost, neobejdete se bez vhodné techniky a potřebných nástrojů. V následujících řádcích vám o rizikovém kácení prozradíme více informací.

Při rizikovém kácení stromů se pracuje ve výškách, takže vám nestačí jen vzít do rukou motorovou pilu. Některé vzrostlé stromy jsou totiž v těsné blízkosti elektrického vedení, jiné jsou zase tak nahnuté, až jsou nestabilní, a tím pádem i nebezpečné pro okolí.

Kácení stromů je fyzicky náročné

Přestože si to možná ani neuvědomujete, rizikové kácení stromů je nesmírně náročné po fyzické stránce, protože se pracuje ve výškách. V okamžiku, kdy je člověk ve výšce, dostaví se i stres, takže je žádoucí i psychická odolnost.

Certifikát pro výškové práce

Samozřejmostí je certifikát, tedy osvědčení pro výškové práce za pomoci horolezecké techniky. Stejně tak má RIKAST i certifikát pro práci s motorovou pilou. Zkušený tým odborníků má při sobě pochopitelně i lékárničku a také má za sebou školení první pomoci, jelikož rizikové kácení je charakteristické vysokou úrazovostí.

Kácení stromů mají vždy na starosti minimálně dvě osoby, neboť jeden pracovník je v koruně stromu, druhý zase na zemi. Spolupráce je v tomto okamžiku velice důležitá. Pracovníci si vzájemně důvěřují.

RIKAST působí nejen v Brně, ale i jeho okolí. V případě, že bydlíte do 55 kilometrů od moravské metropole, neplatíte za dopravu. Věnuje se menším zakázkám i velkým projektům, takže zvládá třeba i kácení lesů a podobně. Postará se také o zdravotní řezy, vyvazování i likvidaci vzniklého odpadu.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *