Prohlíželi jste někdy dražby aut? Vůz tam pořídíte za zajímavou částku

Lidí v exekuci je v Česku dost. Nejen soukromých osob, ale také firem. U mnohých z nich dojde záležitost až do situace, kdy se jejich majetek rozprodává v dražbě. A právě tohle je šance pro vás – šance získat nemovitost či movitost za výbornou cenu. Pořídit se takto dá dokonce nový automobil.

Díky internetu je teď velmi snadné si nějakou dražbu vyhlídnout a zúčastnit se jí. Dražby aut objevíte na portálu Nadražby.cz. Tento web shromažďuje informace od insolvenčních správců a soudních exekutorů. Vy tedy nemusíte sami nic hledat. Stačí začít vybírat – automobily, nemovitosti, movitosti i motocykly.

Vyvolávací ceny začínají kolikrát na třetině hodnoty

Vyvolávací cena je u dražeb daná zákonem, nicméně kolikrát dosahuje jen třetiny skutečné hodnoty automobilu. Například BMW X3 2.0 s odhadní cenou 120 000 korun startuje na 40 000 Kč. Ano, v nabídce jsou i auta vyšších tříd. Můžete si je zobrazovat podle lokality či data dražby. Automobily jsou na portál umisťovány s předstihem, abyste měli čas se rozhodnout a dražby se zúčastnit. Dražby probíhají online, takže není třeba nikam chodit – u konkrétního automobilu je uveden odkaz na stránku konání dražby, tam se musíte v daný den a hodinu připojit. Většinou se ani neplatí dražební jistota.

Jak se dražby zúčastnit?

Pro dražby aut je třeba se na portálu registrovat. Některé aukce jsou dostupné ihned po registraci, další prémiové pak po zaplacení členství. Otázka, zda se vám platba členství vyplatí, je snad zbytečná. Nákupem auta v dražbě ušetříte desetitisíce, takže těch pár stovek obětovat můžete. Ačkoliv se to zdá téměř neuvěřitelné, cena, za niž automobil vydražíte, je opravdu konečná. Nic dalšího neplatíte, rozhodně na vás nepřejdou žádné dluhy. Auto je už jenom vaše.

Pokud se chystáte dražby účastnit, doporučujeme si jasně rozhodnout nějaký strop, nad nějž už nebudete přihazovat. Bohužel spousta Čechů dražby stále vnímá jako něco, co není dostupné pro běžného člověka, a tak je možné, že se vám podaří auto vydražit docela snadno. Dejte tomu šanci!

 

Publikováno
V rubrikách Auto

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *