Splňte si sen v podobě vlastního bazénu

Teploty se sice zvyšují, máme za sebou již několik vyloženě letních dní, ale nebojte, nic jste neprošvihli. Pokud se stavbou bazénu začnete ještě teď v dubnu, od prvních temp ve vlastním bazénu vás mohou dělit jen týdny. V létě se tak budete moci koupat ve svém.

Figuruje ve vašem snu vlastní bazén? Cesta k jeho realizaci je přitom tak snadná. Pokud disponujete vhodným prostorem, stačí se jen obrátit na nejbližší prodejnu Albixon, jejíž odborný personál vám připraví nabídku a rozpočet. Kývnete-li na ni, o zbytek se firma postará sama. Nebudete muset hnout prstem. Musíte ovšem vědět, co chcete. Jistá orientace v oboru je tedy na místě.

Bazénová klasika

Vezměme to proto od začátku. Bazény se obecně rozdělují na nadzemní a zapuštěné. Ty jsou skimmerové nebo přelivové. A naše doporučení? Řadou předností disponují především tzv. bazény do země. Nejoblíbenější klasikou je bazén skimmerový, u kterého je voda odváděna pomocí tzv. skimmeru. Tyto bazény mohou být zcela zapuštěné do země, nebo částečně vystupovat nad terén. Životnost těchto bazénů prodlužuje unikátní materiál Albistone, jehož základem jsou tzv. homogenní kopolymery, které jsou zárukou opravdu dlouhé životnosti.

Bazén vypláštěný fólií

Bazén můžete mít také vypláštěný těžkou fólií. Na výběr přitom máte řadu designů a barev a bude jen na vás, který zvolíte. Bazén tak může nést váš vlastní rukopis.

Král mezi bazény, bazén přelivový

Pokud ale chcete to nejlepší, co český bazénový trh nabízí, zvolte krále mezi bazény, bazén přelivový. Voda v tomto bazénu, jak již název napovídá, se přelévá. Voda může přesahovat horní okraj, a tvoří tak rovinu s okolním terénem. Tyto zapuštěné bazény tvoří nádhernou kulisu v butikových hotelech na řeckém ostrově Santorini. Vypadají naprosto skvostně a luxusně. Společnost ALBIXON a.s. tento bazén poprvé uvedla na český trh před čtyřmi lety a od té doby jej neustále zdokonaluje. Takový bazén zajisté bude chloubou vaší zahrady.

Filtrace a tepelná čerpadla

Jedním z nejdůležitějších zařízení v bazénu je bazénová filtrace. Bazénová čerpadla se instalují do filtračních okruhů před vlastní filtrační nádobu. Výkonnost čerpadla musí být v souladu s velikostí bazénu, respektive s množstvím vody, kterou bude filtrovat. Pokud si pořídíte i tepelné čerpadlo, tak to vám bude vodu ohřívat. Skvělým poměrem ceny a kvality disponují například tepelná čerpadla značky BRILIX, která vodu dokážou nejen ohřát, ale i zchladit. Špičkové modely nabízejí tři programy s různou energetickou náročností. Koupat se tak budete moci i v zimě!

K bazénu patří i zastřešení

Zastřešení bazénu už není žádným luxusem, ale spíše nutností. Pokud si tedy chcete prodloužit koupací sezónu a ušetřit na provozu, tak určitě. Déšť ani nižší venkovní teploty vás pak nezastaví. Koupat se pak budete moci třeba i v listopadu. Zastřešení ALBIXON totiž zvyšuje teplotu vody v průměru o 10 °C , a to už je citelný rozdíl.

Quattro sety

Velmi výhodné jsou tzv. quattro sety, se kterými dostanete vše od A do Z, tedy bazén, zastřešení, veškeré příslušenství a nezbytnou technologickou šatnu. To vše za velmi výhodnou cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *