Úspora za plyn a elektřinu: Vsaďte na menšího dodavatele

Jaké největší výdaje jsou spjaté s provozem vaší domácnosti? Platby za elektřinu a plyn. Tato odpověď bude u drtivé většiny domácností nejčastější. Příčin vysokých plateb může být poměrně hodně. Vždyť mnohé objekty nejsou vůbec zateplené a jejich majitelé používají staré plynové kotle s minimální účinností padající až pod 50 %! Existuje ale i spousta domácností, které mají k dispozici moderní objekt s tepelným čerpadlem a stejně platí na fakturách horentní sumy. Proč? Zřejmě je na vině jejich dodavatel energií!

Změna dodavatele dnes není složitá

Máte strach, že by vám aktuálně výměna dodavatele plynu a elektrické energie hodně zkomplikovala život? Nemusíte. Není nic jednoduššího než prozkoumat stav trhu a najít si firmu s nejnižšími cenami. Najdeme spousty malých společností, jež dokážou jednak stlačit celkovou cenu za měrnou jednotku na minimum a jednak k vám budou přistupovat maximálně obezřetně. Nabídnou zkrátka veškerý servis se vším všudy. Ostatně v případě plynu se můžete přesvědčit sami na https://www.epet.cz/plyn/.

Vyplatí se vsadit na menší, nebo větší firmu?

Naše odpověď bude v tomto případě vcelku jednoznačná. Optimální je vsadit na menší společnosti. Vždyť u těch největších gigantů jste pouhým číslem elektroměru nebo plynoměru. Podobně k vám přistupují i tehdy, jestliže navštívíte jejich pobočku. O individuálním přístupu tady nemůže být vůbec řeč. Přitom otázek budete mít nejspíše přichystaných spousty! Malé firmy se vám mohou věnovat jak osobně prostřednictvím svého zástupce, tak i přímo online či po telefonu. Na svých webech zveřejňují naprosto přehledné podmínky, ceníky a další informace. K dispozici dávají i formuláře ke stažení a komunikovat s nimi lze i přes sociální sítě. Ostatně pokud uvažujete třeba o změně dodavatele elektřiny, podívejte se na https://www.epet.cz/elektrina/ a potřebných informací získáte dostatek.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *