Spořicí účty: Vyberte ten pravý

Spořicí účty slouží hlavně jako místo, kam mohou klienti banky ukládat svou finanční rezervu. Peníze se na takovém účtu úročí lépe než na běžném, ale zároveň je tu vždy možnost okamžitého výběru. Dnes je navíc k takovým účtům možnost získat kartu, okamžitě jej propojit s běžným účtem a své finance sledovat z chytrého zařízení.

S výhodnějším úročením doženete inflaci

Když se zrovna ČNB daří držet inflaci na uzdě, pohybuje se kolem ideálních dvou procent. Taková hranice se osvědčila jako nejvhodnější z hlediska zdravého fungování ekonomiky. Aby vaše peníze neztrácely na hodnotě, vyplatí se nadbytečné finance buď investovat nebo odložit právě na spořicí účet, kde bývá úrok o něco vyšší. Úrok ovšem není jediným ukazatelem, který by vás při výběru spořicího účtu měl zajímat.

Podle čeho vybírat

Vyhledáváte si online spořicí účty? Nejlepší úroky nemusí být zárukou nejvýhodnějšího produktu. Úrok je totiž často závislý také na horním a spodním limitu. V praxi to znamená, že na něj dosáhnete pouze v případě, že bude na účtu určité minimum finančních prostředků a nepřekročíte ani maximum. Zajímejte se proto o limity dříve, než se rozhodnete podepsat smlouvu.

Kromě limitů vás mohou zaskočit také poplatky. Někdy jsou symbolické, jindy zase tak vysoké, že se spořicí účet ani s vysokým úrokem nevyplatí. A jak tedy najít nejvýhodnější spořicí účty? Srovnání spořicích účtů online udělá nejtěžší práci za vás a do několika minut nabídne přehledně srovnané výsledky, které si podle vlastních preferencí můžete filtrovat.

Nejčastější poplatky u spořicích účtů:

  • Vedení účtu
  • Založení účtu
  • Zrušení účtu
  • Výpis z účtu

Některé banky již berou tyto funkce jako základní a bezplatnou službu. Vždy se ale vyplatí poplatky zkontrolovat přímo ve smlouvě.

Hledejte aktuální data

Banky stále aktualizují svou nabídku a totéž platí i pro spořicí účty. Nejlepší úroky vám může každý měsíc nabídnout někdo jiný, a proto je nejchytřejší cestou porovnat je vždy v aktuálním čase. Nemusíte obcházet pobočky bank a zjišťovat si konkrétní informace. Online kalkulačka pracuje s nejnovějšími daty od ověřených poskytovatelů. Zvažte také, zda je výhodné spoření v eurech či cizí měně jako takové.

Nejlepší spořicí účty vám nemusí nabídnout vaše banka. Poohlédněte se i u ostatních poskytovatelů a získejte pro své úspory ty nejlepší podmínky. Dnes můžete účet založit i z pohodlí domova za pár minut.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *