Ušetřete za topení díky výborným tepelně izolačním vlastnostem dřevostaveb

Kdo z nás by v dnešní době nemyslel na úsporu peněz za vytápění. Už před realizací nového bydlení bereme v potaz konstrukci nemovitosti a materiál, z něhož je zhotovena. Mají totiž velký vliv na to, za jakých podmínek a jak dobře vytopitelný dům bude.

Přednosti roubenky i dalších dřevostaveb

Někteří budou možná překvapeni, ale roubenka i další dřevostavby mají srovnatelné fyzikální vlastnosti, jako zděné domy. Dokonce mívají lepší tepelnou ochranu a snižují zátěž pro životní prostředí a to mnohonásobně. V ČR máme jedno z nejlepších lesních hospodářství v Evropě, kterým se můžeme právem pyšnit.

Někdo má v třeba v plánu pořízení dřevostavby na klíč. V dřevostavbě když zatopíte pociťujete teplo hned, na rozdíl od zděného domu, který se vytápí dlouze, než dojde k dosažení akumulace stěn. U dřevostaveb je také užitečná zděná příčka, jež akumuluje teplo. Platí, že dřevostavby mají lepší tepelně izolační vlastnosti, než domy zděné.

Velkou předností je i rychlost stavby. Dřevostavbu postavíte s klidem za tři měsíce, navíc kdykoli v roce. Roubenky se staví bez tzv. mokrých procesů, což umožňuje i stavbu ve studených měsících. Hned po dostavění je možné se stěhovat a spokojeně bydlet.

U dřevostaveb je také nízká hmotnost použitých materiálů. Přeprava je jednodušší, stejně jako manipulace s jednotlivými částmi domu. To je pozitivní i v případě, že vás láká rekonstrukce roubenky, která stojí několik let ve vašem okolí, a vy byste si ji rádi uzpůsobili svým představám.

Protože dřevěné stavby snadno přijímají i uvolňují vlhkost, vzniká vyvážené klima uvnitř a nesetkáte se s příliš suchým vzduchem či plísní.

Nenechte se zmást

O dřevostavbách koluje spousta nepřesností nebo zcela mylných informací. Třeba, že mají nižší životnost než zděné domy. Přitom jsou roubenky, které jsou od středověku stále stejné. Kvalitní dřevostavba vám hravě vydrží i 200 let.

Také neplatí, že dřevostavba snadno shoří. Jde o hořlavý materiál, ale lze u něj velmi dobře předpokládat, jak bude reagovat, a podle toho postupovat. Např. ocel zcela požárem kolabuje, ovšem dřevo zachovává své vlastnosti i po vzplanutí. Moderní dřevostavby jsou odolnější, než ty stavěné před mnoha lety. Může za to především dobře opracovaný povrch a kvalitní izolace na základové desce.

Obavy nemusíte mít z brouků ani hub. V případě, že je dřevostavba postavená zkušenou a kvalitní firmou, která dbá na precizní konstrukci a ví, nač dát pozor. Nic z uvedeného zde vaší roubence nehrozí.

Zvolte si ekologický typ bydlení, který je zároveň na pohled velmi hezký, snadno se upravuje dle vašich představ a stejně tak se lehce vytápí – má skvělé tepelně izolační vlastnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *