Už jste přemýšleli nad tím, do čeho byste mohli investovat?

Možná se vám stále častěji stává, že zaslechnete nebo si přečtete radu, abyste peníze nenechávali ležet na běžném účtu, ale hezky je investovali. Jenomže do čeho investovat, když jsme začátečníci a tápeme, bojíme se a nechceme přijít o finance, které chceme časem použít třeba na pořízení si bydlení?

Vyberte si sami

Je poměrně dost možností, do čeho investovat. Máte-li „na hromádce“ větší obnos peněz, můžete směle investovat kupříkladu do nájemních nemovitostí. Ceny nemovitostí totiž dlouhodobě stoupají, je po nich abnormálně velký zájem a vzhledem k tomu, jaká je situace s byty i pozemky je jasné, že ceny klesat jen tak nebudou.

Oblíbené je i investování do akcií. Tady můžete volit mezi investicí do jednotlivých titulů nebo fondů. Budete si ale muset sami zjišťovat informace a zvažovat rizika před samotnou investicí.

Což takhle Crowdfundigová platforma finGOOD? Jedná se o investice do prověřených firem s historií, a ne do startupů a nápadů, které ještě nemají ani kousek reálné podoby. Začít můžete na 5 000 Kč. Tady navíc nebude jen na vás výše zmiňované prověřování a získávání informací. Peníze budete dostávat pravidelně měsíčně na účet, tedy půjde o příjemný pasivní příjem. To vše bez poplatků, a přitom váš výnos bude nadstandardní.

Další možností, kterou volí mnoho klientů, je investování do startupů. Jde o nové projekty nebo firmy, které přináší inovace nebo ojedinělé nápady. Můžete si vybrat odvětví, které je vám z nějakého důvodu blízké. Vezměte si takový Facebook. Zná jej většina populace, přitom na počátku byla jen idea sdružovat lidi ve stejné univerzitě.

Lákavou může být i investice do kryptoměn. Vezměte bitcoiny, které za poslední rok učinily obrovský pokrok.

Peníze ležící na běžných a spořicích účtech chřadnou a střádají. Investujte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *