Vyplatí se vám podnikatelský kontokorent?

Jen málokterá firma se po dobu své existence nedostane do problémů s cashflow. Naštěstí existuje spoustu způsobů, jak finanční problémy překlenout. Jedním z nich je i kontokorent pro podnikatele. Jaké jsou výhody tohoto finančního produktu a kdy se mu raději vyhnout?

Obsah článku

Co je podnikatelský kontokorent?

Stejně jako klasický kontokorent i kontokorent pro podnikatele pomůže s vyrovnáním cash flow v napjatější finanční situaci. Jedná se o provozní úvěr, díky kterému mohou podnikatelé čerpat peníze z účtu nad rámec aktuálního zůstatku.

Oproti klasickému kontokorentu se ten podnikatelský liší v podmínkách, které banky u tohoto typu úvěru nabízejí. Podnikatelský kontokorent je zpravidla možné čerpat do výrazně vyšších částek s delší dobou splatnosti. Jaké jsou jeho největší výhody a proč je naopak lepší si tuto půjčku dobře promyslet?

Výhody podnikatelského kontokorentu

Aktivovaný kontokorent vás ochrání před nečekanými výdaji. Po financích na mzdy nebo skvělou investiční příležitost můžete díky kontokorentu sáhnout i v okamžicích, kdy by vám to za jiných okolností vaše cash flow neumožnilo.

Jedná se o velmi rychlou půjčku, kterou máte po ruce okamžitě a současně má minimum rizik (pokud víte, že budete mít včas na její splacení).

Stejně jako u klasického kontokorentu, i u kontokorentu pro podnikatele splácíte půjčku každou příchozí platbou. Další výhodou je, že můžete peníze použít na cokoliv.

Avšak stejně jako každá jiná půjčka, i kontokorent má své nevýhody a rizika.

Rizika podnikatelského kontokorentu

Kontokorent pro podnikatele je zpravidla možné čerpat až do výše několika milionů a jak už jsme zmínili, splácí se každou příchozí platbou.

S tím se však pojí i rizika. Pokud vám odběratel například neuhradí fakturu včas a splátka kontokorentu se tak zpozdí, čekají vás velmi vysoké úroky.

Na rozdíl od klasické půjčky u kontokorentu není možné požádat o odložení či snížení splátek. Při jeho čerpání si tak musíte být skutečně jistí, že vám platby dorazí včas.

Jak se úvěrům vyhnout? Sáhněte do vlastních zdrojů

Chcete se půjčkám vyhnout? Dobrá volba. Ale jak na to? Ideální je sáhnout do vlastních zdrojů. Pomůže například inventura kancelářského vybavení i zásob na skladě. Vše nepotřebné můžete snadno prodat ve slevě. V případě starého kancelářského vybavení, které už nepoužíváte, můžete k prodeji využít různé bazary.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *