Vyprovoďte chřipku co nejdříve ze dveří!

 

Ačkoliv právě tohle chladné, sychravé počasí hraje do karet onemocněním různého druhu nejvíce, taková chřipka vás může poctít svou návštěvou v jakoukoliv roční dobu. Jak konkrétně chřipku rozpoznat a léčit ji, se nyní dočtete.

Obsah článku

Nezaměňujte chřipku s nachlazením

Jistě se shodneme, že včasné rozpoznání onemocnění je základem pro jeho rychlou léčbu. A právě chřipka bývá dost část zaměňována s obyčejným nachlazením. I když k vyřešení obou nemocí pomohou třeba kuponyonline.cz, rozdíly v léčbě jsou zásadní.

V případě chřipky jde o virové onemocnění, které dá zabrat vašim dýchacím cestám. K hlavním, avšak ne jediným příznakům patří ona nenáviděná bolest celého těla, konkrétně svalů, kloubů, hlavy. Zvýšená teplota, či spíše horečka také představuje známku chřipky. Od zmíněného nachlazení se liší především rychlostí nástupu jejích příznaků. Mluvíme-li o chřipce s mírným průběhem, je nutno počítat asi s týdenním léčením pomocí léků a přísunu doplňků stravy. Některé lékárny nabízí slevy na vybrané produkty. Při nemoci oceníte kupony Drmax.cz, případně vás osloví sleva na Benu.cz.

Nepodceňujte chřipku. Jde o silného protivníka

Možná si říkáte, že chřipka samotná neznamená nijak závažný problém a lze ji úspěšně „přechodit“. Mějte však na paměti, že i mírný průběh onemocnění je potřeba řádně přeléčit, nechat odpočinout tělo, aby se mohlo zregenerovat a nabrat síly. V opačném případě si zaděláváte na problém v podobě vrácení nemoci, nebo dokonce ke vzniku chronických obtíží. Důležité je také vědět, že s chřipkou často chodí ruku v ruce i další potíže, jakými jsou zánět středního ucha nebo například zánět dutin. V krajních případech může dojít až k úmrtí na následky chřipky, která se rozvinula v zápal plic.

Kde se u vás vlastně vzala?

Vzpomeňte si, zda jste nebyli v blízkosti někoho, kdo kýchal a kašlal. Také jestli jste se nedotýkali stejných předmětů jako ona osoba. Přenos totiž probíhá nejčastěji kapénkovou infekcí a například v dopravních prostředcích nebo na dalších, hůře větratelných, místech dochází k nákaze nejvíce.

Lze se chřipce zcela vyhnout?

Pokud se nehodláte po světě pohybovat ve vakuové kouli, máte ještě další možnosti. Jednou z nich je očkování. Aplikace vakcíny, která má imunitu člověka obrnit před chřipkovým virem, se provádí obvykle v období od září do listopadu. Očkovat lze i v průběhu chřipkové sezony, nicméně je zde třeba počítat s tím, že vás onemocnění možná ještě stihne skolit, jelikož trvá nějakou dobu, než si tělo vytvoří obranné látky. Kromě očkování můžete vsadit na zdravý životní styl, příjem dostatečného množství vitamínů a celkově zdraví prospěšných potravin. Velkým pomocníkem jsou i doplňky stravy, které pořídíte bez lékařského předpisu v kamenných, ale i v internetových lékárnách, jako je Pilulka. Využijte jejich kupony online. Tyto slevové kupony dokážou ušetřit vaší peněžence nemalý peníz.

 

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *