Vyrazte ze těmi nejlepšími sněhovými podmínkami do Rakouska!

Lyžovat v Rakouských Alpách je snem každého lyžaře. Jsou zde totiž ideální podmínky jak pro začátečníky, tak pro lyžaře profesionální, kteří si chtějí vychutnat lyžování na ledovcích. Sjezdovky všech obtížností, vysoká úroveň služeb a kvalitní lyžařské školy jsou synonymem lyžování v Alpách. I na běžkaře alpská střediska myslí, nabízí jim stovky upravených stop.

Nelyžujte pouze na jednom místě

Pojem lyžování v Rakousku znamená užívat si sněhové nadílky v několika propojených lyžařských střediscích. Tím se sčítá počet kilometrů, které můžete za den na lyžích projet. Jednotlivé sjezdovky jsou spojené lanovkami, což znamená, že na jeden skipass si užijete spoustu zábavy. Můžete se těšit na široké svahy a plynulost lanovek bez čekání.

Největší středisko

V žebříčku lyžování Rakousko vede na prvním místě gigant mezi regiony, Ski Arlberg. Jedná se o opravdové mega středisko, neboť disponuje 305 km sjezdových tratí a 88 lanovkami a vleky. V této oblasti převažují lehké až středně těžké tratě, proto je Ski Arlberg velmi vhodný pro rodiny s dětmi. Odvážlivci mohou vyzkoušet heli-skiing, kdy vás helikoptéra dopraví na vrchol, odkud pak projíždíte neupraveným terénem zpět.

Lyžování 365 dní v roce

Vyrazit na lyže v létě? Proč ne. Vychutnejte si lyžování na ledovci. Vyrazte do Kaprunu a nechte se vyvézt na Kitzsteinhorn, jenž se nachází ve výšce 3029 metrů nad mořem. Nádherné panoramatické výhledy vám určitě budou stát za to.

Nezapomeňte na relaxaci

Po náročném dni jistě oceníte příjemný relax, který nabízejí termální lázně Rakousko. Na úpatí zmiňovaného ledovce Kitzsteinhorn se rozkládá vodní svět Tauern Spa Kaprun. Tyto termály Rakousko nabízejí pestré vyžití ve vodě o teplotě 34 – 36 °C. Nachází se zde jak odpočinková část, tak část aktivní s tobogány a skluzavkami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *