Základní a praktické vybavení kanceláře

Kancelář by měla být zařízena prakticky a účelně. Potřebujeme, abychom se v ní cítili dobře a měli při ruce všechno nezbytné. Základem každé kanceláře je nábytek, na kterém bychom neměli šetřit. Její součástí jsou také různé kancelářské potřeby, technika a vhodné osvětlení. Jak vybavit kancelář, aby byla účelná a podávali jste v ní ty nejlepší pracovní výkony, prozradí Eva Pavlík Novotná z TisknuLevne.cz.

Obsah článku

Bytelný kancelářský stůl

Žádná kancelář se neobejde bez nábytku a úložných prostor. Kancelářský nábytek přizpůsobte velikosti místnosti a pořiďte nábytkový set, aby měl prostor jednotný design. Kancelářský stůl vyberte nejlépe dřevěný a dostatečně bytelný, s užitnou plochou alespoň 120 cm. Jen tak se vám na stůl vejde kancelářská technika a další potřeby, jako je sešívačka, panel se psacími potřebami, papíry a další věci.

Náš tip: Pracujete v kanceláři a nevíte, jak si vybrat oblečení do kanceláře?

Ergonomicky tvarovaná židle

Zvýšenou pozornost dejte při výběru židle. Koneckonců sedíte na ní každý den minimálně osm hodin a měla by být pohodlná a ergonomicky tvarovaná. Vyberte takovou, která je dostatečně stabilní, na pěti kolečkách a s polohovatelnými částmi. Svrchní materiál by se neměl v horních dnech lepit na tělo a měl by být dostatečně prodyšný. Doporučujeme si prohlédnout srovnání kancelářských židlí na trhu. Dobře zvolená židle dokáže předejít i odstranit bolesti zad a hlavy.

Dostatek úložných prostor

V kanceláři by měla mít každá věc své místo a měl by v ní panovat pořádek a řád. Z toho důvodu popřemýšlejte o úložných prostorech. Nejen že v uspořádaném prostředí dosáhnete lepšího výkonu, ale bude působit blahodárně na vaši psychiku. Nezapomeňte proto na dostatek šanonů, rozřaďovačů, skříněk a boxů. Uschovejte je v kancelářském nábytku s dostatkem poliček a nejlépe s dvířky.

Nezbytná kancelářská technika

Práci v kanceláři vám bezesporu ušetří kancelářská technika. Rozmyslete si, jakou techniku budete skutečně potřebovat. Pokud potřebujete ušetřit místo, kupte multifunkční zařízení, které umí kopírovat, skenovat, tisknout a faxovat. Hodit se vám bude kvalitní multifunkční tiskárna, skartovačka, laminátor, drobná elektronika a v neposlední řadě LCD monitor s dostatečným rozlišením.

Jaké upřednostnit osvětlení?

V neposlední řadě se zaměřte na dostatečné osvětlení. Nejméně unaví vaše oči denní bílá barva. Nezbytné je centrální svítidlo ve formě zářivkových svítidel. Kromě toho, že zamezují vzniku stínů, mají vysokou životnost a spotřebovávají minimum energie. Dále si pořiďte svítidlo na pracovní stůl, které oceníte v ranních a večerních hodinách. Ideální je stolní lampa s neprůsvitným stínidlem a bez vyčnívajícího světelného zdroje.

Vybavení kanceláře neponechávejte náhodě. Všechno, o čem jsme se v článku zmínili, budete v kanceláři potřebovat. V prakticky zařízené kanceláři zvládnete všechnu práci levou zadní a budete se do ní těšit!

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *